Artroskopowe leczenie choroby Osgood - Schlattera

Lekarze wykonujący artroskopowe leczenie choroby Osgood - Schlattera

Posiadamy w ofercie 2 specjalistów w 1 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 4 różnych placówkach. Usługa artroskopowe leczenie choroby osgood - schlattera jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

lek. Artur Pisarski

ortopeda, traumatolog

w Poradnia Chorób Stopy

10 / 10
dr n. med. Andrzej Suwara

ortopeda, traumatolog

w Medi Horizon Clinic

9,2 / 10

Artroskopowe leczenie choroby Osgood - Schlattera - informacje

Choroba Osgoog-Schlattera nazywana jest również martwicą guzowatości kości piszczelowej. Choroba najczęściej dotyka dzieci, zazwyczaj chłopców, w wieku 10-15 lat. Na wystąpienie schorzenia narażone są głównie te dzieci, które uprawiają takie dyscypliny sportu jak piłka nożna czy lekkoatletyka. Choroba objawia się bólem w okolicy udowej  i niewielkim guzkiem, wyczuwalnym poniżej rzepki. Jej przyczyny nie są do końca znane, ale na jej rozwój wpływa proces zaburzenia unaczynienia oraz wielokrotne mikrourazy kości. Dla choroby Osgoog-Schlattera szczególnie niekorzystny jest ruch prostowania kolana ze znacznego zgięcia, czyli ruch charakterystyczny dla osób, uprawiających piłkę nożną czy lekkoatletykę. Jeżeli leczenie zachowawcze nie daje pożądanych rezultatów, konieczne jest wdrożenie leczenia operacyjnego. Artroskopia w tym przypadku to najbardziej małoinwazyjna metoda leczenia.

Gdzie w Polsce można wykonać artroskopowe leczenie choroby Osgood-Schlattera

Artroskopowe leczenie choroby Osgood-Schlattera ma w swojej ofercie Klinika  Ortopedyczna Endomedical w Poznaniu. Klinika specjalizuje się w małoinwazyjnych technikach operacyjnych, w tym artroskopii, oraz w operowaniu urazów sportowych i herabilitacji pourazowej sportowców. Z oferty kliniki skorzystali m.in. Artur Sobiech, piłkarz Polonii Warszawa, który poddał się zabiegowi artroskopii kolana, lekkoatletka Sonia Małek, a także Jurica Pavlic światowej sławy żużlowiec. Klinika Endomedikal jest także opiekunem medycznym drużyny koszykarskiej PBG Basket Poznań.

Zabieg artroskopowego leczenia choroby Osgood-Schlattera wykonuje także ortopeda lek. med. Wojciech Kopka. Jest on specjalistą I i II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jego zainteresowania zawodowe skupiają się wokół leczenia urazów narządu ruchu, artroskopii kolana i barku oraz chirurgii rekonstrukcyjnej stawów. Ukończył w tym kierunku szereg szkoleń w Polsce i zagranicą w tym The European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy w Portugalii.

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Kryspin Niedzielski to kolejny specjalista, który wykonuje zabieg artroskopowego leczenia choroby Asgood-Schlattera. Jest on absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi, specjalistą I i II stopnia ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Doświadczenie zawodowe zdobywał na stażach zagranicznych m. in. w Klinice Ortopedii w Stolzalpe w Austrii, a także w Czechach i w Niemczech.

Więcej na temat artroskopowe leczenie choroby Osgood - Schlattera

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…