Modelowanie wskazanych partii ciała i miejscowe otłuszczenie to główne cele lipolizy, która pomaga usunąć lokalne depozyty w postaci fałdów wszędzie tam, gdzie trudno się ich pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych. Dotyczy to także twarzy, a w szczególności nagromadzeń tkanki tłuszczowej na brodzie i podwójnego podbródka, którego redukcja tą metodą jest jednym z niewielu sposobów nieinwazyjnej korekcji tej partii naszego ciała.
Usuwanie tkanki tłuszczowej z brody
Nieinwazyjne, bezoperacyjne likwidowanie tkanki tłuszczowej w Krakowie oferuje EsteticDerm Klinika Urody, gdzie za pośrednictwem substancji podawanych w tkankę tłuszczową drogą iniekcji, doprowadza się do rozpadu komórek tłuszczowych. Uwolnione przedostają się do krwi, a z nią do wątroby, gdzie ulegają rozkładowi i wydaleniu z organizmu. Tym sposobem zredukujemy tu podwójny podbródek oraz tzw. chomiki, a całą procedurę poprzedza szczegółowa konsultacja w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. W zależności od ilości złogów, istnieje możliwość powtórzenia zabiegu – 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych.
Miejscową redukcję tkanki tłuszczowej za pomocą lipolizy iniekcyjnej stosuje się głównie w zakresie małych obszarów ciała, stąd nie powinno się jej mylić z metodą odchudzania, wyjaśnia lek. med. Małgorzata Kossut, specjalista medycyny estetycznej, która swój Gabinet prowadzi w Warszawie i w Błoniu. Zazwyczaj lipolizę wykonuje się tu do poprawienia wyglądu podbródka, zniwelowania tzw. pyzatych policzków czy „chomików” oraz w zakresie sylwetki – do likwidacji fałdów na brzuchu, na biodrach czy na ramionach. W tych ostatnich przypadkach zabieg jest doskonałą alternatywą liposukcji.
Bródka i podbródek to obszary, które wymodelujemy również w Poznaniu, gdzie szeroki zakres zabiegów dedykowanych posiada w swojej ofercie Centrum Medyczne neoMEDICA. Zdaniem lekarzy placówki, skłonność do tworzenia podbródka to nie tylko kwestia tuszy, ale także cechy dziedziczne. Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z tych okolic metodą lipolizy polega na podaniu w tkankę tłuszczową Fosfatydylocholiny PPC (lecytyna), która stosowana jest w leczeniu zatorów tłuszczowych oraz deoksycholatu, powodując rozpad trójglicerydów po zniszczeniu adipocytów. Pozostałe metody stosowane w placówce to laser frakcyjny CO2 oraz wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego.