Brodawka wirusowa to zmiana skórna, która wywoływana jest wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania takich zmian jest laseroterapia. Wykonywana jest ona najczęściej za pomocą lasera CO2, który umożliwia precyzyjne odparowanie tkanki chorobowej. Procedura zazwyczaj przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około kilku minut. Po zabiegu ranę zaleca się dezynfekować preparatem spirytusowym oraz unikać środków drażniących i wysuszających. Przez pierwszy miesiąc (minimum) należy również unikać opalania. Wśród przeciwwskazań do zabiegu wymienia się ciążę oraz karmienie piersią, świeżą opaleniznę i choroby nowotworowe, a także padaczkę oraz zaburzenia krzepnięcia krwi.
Laserowe leczenie brodawek wirusowych w Krakowie – gdzie można je przeprowadzić
Zabieg laserowego usunięcia kurzajki w Krakowie może wykonać lek. med. Paulina Potoczek, lekarz medycyny estetycznej. Specjalizuje się w zabiegach, wykonywanych za pomocą laserów. Procedurę usunięcia brodawki wirusowej przeprowadza za pomocą lasera Harmony Er:Yag 2940 nm Fraxel, którego technologia umożliwia połączenie zalet pracy tradycyjnego lasera erbowego i pracę z wykorzystaniem Pixela.
Brodawki wirusowe / kurzajki - usuwanie laserem znajduje się również w ofercie Centrum Medycznego Novomed. W placówce procedura ta przeprowadzana jest za pomocą lasera frakcyjnego CO2 (typu Fraxel). Urządzenie zapewnia usunięcie zmiany bez uszkodzenia otaczających tkanek, a w trakcie zabiegu usuwana jest zewnętrza warstwa skóry. W Centrum wspomniane zmiany skórne usuwane są także przez ich wymrażanie za pomocą aplikatora na podtlenek azotu Cryo-S, metodą elektrokoagulacji oraz metodą chirurgiczną (klasyczną).
Na laserowe usunięcie kurzajki w Krakowie udać się można także do dr n. med. Aleksandry Szlachcic, specjalisty z zakresu dermatologii i wenerologii, która jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Specjalizuje się m.in. w stosowaniu lasera CO2, za pomocą którego przeprowadza zabieg usunięcia brodawek wirusowych. Przy zastosowaniu urządzenia nie dochodzi do uszkodzenie termicznego otaczających tkanek. Procedura polega na usunięciu zmiany, do którego dochodzi na wskutek jej odparowania pod wpływem emitowanej wiązki. W przypadku zmian powierzchownych zabieg przeprowadzany jest bez znieczulenia.