Brodawki wirusowe często są określane jako „kurzajki”. Ich pojawienie się na skórze jest efektem działania wirusa HPV, czyli wirusa brodawczaka ludzkiego. Brodawki wirusowe mogą pojawić się u każdego pacjenta niezależnie od jego wieku. Choć nie stanowią zagrożenia i często ustępują samoistnie, mogą być bardzo uciążliwe, gdy pojawią się np. na stopach. Wówczas przy noszeniu obuwia może występować ból. Jedną z metod usuwania brodawek wirusowych jest użycie lasera CO2. Zabieg taki trwa najczęściej kilka minut, jego efekty są widoczne natychmiast, a na skórze nie pozostaje blizna.
Gdzie w Poznaniu usunąć laserowo brodawki wirusowe / kurzajki?
W Poznaniu pacjentów przyjmuje internista dr n. med. Wojciech Kasprzak, u którego można usunąć laserowo brodawki wirusowe. Doktor Kasprzak praktykuje od 1998 r., w trakcie swojej pracy zawodowej był kierownikiem Kliniki Chorób Wewnętrznych Instytutu Medycyny Uzdrowiskowej. Jest autorem m.in. referatu: „Lasery w medycynie i kosmetologii – dziś i jutro” wygłoszonego w Wyższej Szkole Pielęgnacji Zdrowia i Urody. Do usuwania brodawek wirusowych dr Kasprzak wykorzystuje laser CO2. Jeżeli rodzaj zmiany nie pozwala na przeprowadzenie zabiegu laserowego, pacjent może zdecydować się na metodę chirurgiczną, która również jest w ofercie tego lekarza.
Za pomocą lasera CO2 brodawki usuwa również dermatolog dr n. med. Magdalena Dembińska. Należy m.in. do Polskiego i Europejskiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Brała udział w licznych kursach i szkoleniach z zakresu laseroterapii w dermatologii, m.in. w seminarium „Laseroterapia w dermatologii estetycznej”, które zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Oprócz usuwania brodawek, dr Dembińska zajmuje się również laserowym usuwaniem tatuaży, blizn potrądzikowych czy plam słonecznych.
Brodawki wirusowe / kurzajki – usuwanie laserem CO2 oferuje również chirurg dr hab. n. med. Maciej Biczysko. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Klinice Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2012 r. otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego w zakresie chirurgii. Do jego naukowych zainteresowań należą im. alternatywne w stosunku to chirurgicznego metody leczenia brodawek, naczyniaków czy znamion.