Kurzajki, zwane również brodawkami, to niewielkich rozmiarów narośle w szarym kolorze. Pojawiają się na różnych częściach ciała, a za ich powstawanie jest odpowiedzialny wirus HPV. Najczęściej brodawki występują u dzieci i dorosłych, u których zdiagnozowano m.in. atopowe zapalenie skóry czy chłoniaka, ale mogą pojawić się u każdego, bez względu na płeć czy wiek. Kurzajkami można się zarazić – wystarczy używać tych samych przyborów kosmetycznych, z których korzysta osoba zarażona. Możliwości leczenia brodawek jest wiele, np. usunięcie zmiany chirurgicznie lub za pomocą krioterapii. Jedną z metod usuwania kurzajek jest laseroterapia.
Gdzie w Szczecinie można się poddać laserowemu usuwaniu brodawek wirusowych / kujarzek?
W Szczecinie swoją siedzibę ma Centrum Dermatologii Laserowej, Estetycznej i Dermatochirurgii Laser Medica, w którego ofercie znajduje się laserowe usuwanie brodawek wirusowych i kurzajek. Specjaliści zatrudnieni w placówce używają do zabiegów usuwania kurzajek lasera CO2 z funkcjami superpuls i ultrapuls. Dzięki temu urządzeniu proces gojenia jest prawie bezbliznowy. W Centrum wykorzystuje się ten laser również do usuwania niektórych blizn, pieprzyków, tatuaży, włókniaków i naczyniaków rubinowych.
Brodawki wirusowe / kurzajki – usuwanie laserem ma w swojej ofercie praktykujący w Szczecinie lekarz medycyny estetycznej dr n. med. Piotr Jakub Zawodny. Ukończył on Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie i Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. By pogłębić wiedzę w zakresie laserowego usuwania brodawek wirusowych i kurzajek, wziął udział m.in. w szkoleniu „CO2 Treatment with the use of carbomed leds”.
Laserowe usuwanie brodawek wirusowych czy kurzajek oferuje także dermatolog dr n. med. Piotr Bojko. Jest on członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. W obrębie jego zainteresowań zawodowych leżą m.in. zabiegi wykonywane za pomocą lasera. Dr Bojko brał udział w licznych szkoleniach z zakresu dermatologii, m.in. w sympozjum naukowo-szkoleniowym „Postępy dermatologii – gdzie jesteśmy? Między teorią a praktyką?” i szkoleniu „Techniki laserowe w dermatologii estetycznej”.