Konsultacja neurochirurgiczna profesorska

Lekarze wykonujący konsultacja neurochirurgiczna profesorska

Posiadamy w ofercie 2 specjalistów w 22 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 25 różnych placówkach. Usługa konsultacja neurochirurgiczna profesorska jest najczęściej wykonywana przez neurochirurga.

prof. dr hab. n. med. Tomasz Mandat

neurochirurg

w ENEL-SPORT Warszawa

dr hab. n. med. Grzegorz Miękisiak

neurochirurg

w OVO Medical

Konsultacja neurochirurgiczna profesorska - informacje

Podczas konsultacji z profesorem neurochirurgii pacjent może zostać poddany dokładnej diagnostyce i ocenie swojego stanu zdrowia z zakresu chorób, związanych z układem nerwowym. Wizyta taka obejmuje wywiad chorobowy, skierowanie na badania lub omówienie wcześniej zleconych badań, a także kwalifikację do operacji, opiekę przed- i pooperacyjną. Profesor neurochirurgii przeprowadza badania neurologiczne i neurochirurgiczne, w określonych przypadkach nakłucie i punkcję czaszki oraz obszerne badanie dna oka. Na konsultację do neurochirurga może udać się pacjent  m.in. z: krwiakami wewnątrzczaszkowymi, guzami i ropniami mózgu, guzami kręgosłupa i rdzenia kręgowego czy wodogłowiem i tętniakami tętnic mózgowych.

Gdzie w Polsce można udać się na specjalistyczną konsultację profesorską z zakresu neurochirurgii?

Na specjalistycznej wizycie neurochirurgicznej z profesorem można spotkać się w Katowicach, gdzie pacjentów przyjmuje prof. dr hab. n. med. Henryk Majchrzak, neurolog (specjalizacja I stopnia od 1972 roku), neurochirurg (specjalizacja II stopnia w 1974 roku) oraz profesor nauk medycznych od 1996 roku. Na konsultacjach u niego uzyskają poradę głównie pacjenci z chorobami mózgu i rdzenia kręgowego. Diagnostyki i leczenia chirurgicznego z zakresu tych zagadanień uczył się m.in. w Katedrze i Oddziale Klinicznym Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Świętej Barbary w Sosnowcu. 

Konsultacja neurochirurgiczna profesorska oferowana jest także przez przyjmującego na terenie Gdańska prof. dr. hab. n. med. Pawła Słoniewskiego, specjalistę neurochirurgii (I stopnia od 1984 i II stopnia od 1987 roku), który profesorem nadzwyczajnym został mianowany w 1999 roku. W czasie konsultacji wykorzystuje wiedzę, zdobytą podczas pracy w Katedrze i Klinice Neurochirurgii Szpitala Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Profesor ten należy do Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów. Można do niego przyjść m.in. z wadami pogranicza czaszkowo-szyjnego, nowotworami pnia mózgu, z guzami wewnątrzkomorowymi czy w przypadku dyskopatii lędźwiowych.

Prywatna konsultacja neurochirurgiczna u profesora jest proponowana przez prof. dr. hab. n. med. Andrzeja Marchela, specjalistę neurochirurgii (II stopnia od 1983 roku), który przyjmuje pacjentów w Warszawie. Tytuł profesora nauk medycznych został mu przyznany w 2004 roku. W czasie wizyty konsultacyjnej zajmuje się szczególnie tętniakami, naczyniakami i guzami mózgu i rdzenia kręgowego oraz leczeniem głuchoty z powodów guzów mózgu. Diagnozuje także padaczkę lekooporną czy przeprowadza neurorehabilitację pacjentów po przebytych operacjach mózgu i rdzenia kręgowego.

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…