W czasie konsultacji onkologicznej profesorskiej zarówno pacjenci z podejrzeniem nowotworu, jak i z ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową, mają zapewnioną kompleksową opiekę. Zawiera ona planowanie niezbędnych badań, zabiegi diagnostyczne (np. biopsje) i małe zabiegi chirurgiczne oraz prowadzenie leczenia w trybie ambulatoryjnym. Ponadto pacjent zostanie w razie potrzeby zakwalifikowany do operacji onkologicznej lub do leczenia onkologicznego z zakresu chemioterapii, radioterapii czy hormonoterapii.
Na profesorską konsultację onkologiczną do Warszawy
Na specjalistyczną wizytę konsultacyjną profesorską z zakresu onkologii można udać się w Warszawie do prof. dr hab. n. med. Andrzeja Deptały, specjalisty chorób wewnętrznych (I stopnia od 1989 i II stopnia od 1992 roku), hematologii (II stopnia od 1995 roku) oraz onkologii klinicznej (od 2003 roku), który posiada bogate doświadczenie m.in. z zakresu leczenia onkologicznego, zdobyte w Klinice Onkologii i Hematologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie. Na konsultacji prof. Deptała pomaga pacjentom przychodzącym do niego m.in. z: rakiem jelita grubego, trzustki i żołądka, a także z nowotworami podścieliskowymi przewodu pokarmowego (GIST) czy z przewlekłą białaczką limfatyczną i szpikową.
Konsultacja onkologiczna profesorska jest na terenie Warszawy proponowana także przez prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Paśnika, chirurga ogólnego (specjalizacja II stopnia w 1992 roku) oraz patologa onkologicznego (specjalizacja II stopnia w 1998 roku). Profesor w trakcie wizyty specjalistycznej onkologicznej z pacjentem wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie, zdobyte m.in. w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Torakochirugii w Centralnym Szpitalu Klinicznym MON Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Zajmuje się pacjentami, cierpiącymi na nowotwory przewodu pokarmowego, gruczołów dokrewnych i piersi - przeprowadza leczenie chirurgiczne tych patologii, często za pomocą technik- laparoskopowych, w których się specjalizuje.
Na prywatną wizytę profesorską z zakresu onkologii zaprasza, przyjmujący w Warszawie, prof. dr hab. n. med. Cezary Szczylik, specjalista chorób wewnętrznych (I stopnia od 1981 roku), specjalista chemioterapii nowotworów (II stopnia od 1993 roku) oraz onkolog kliniczny (specjalizacja II stopnia w 2003 roku), który z zakresu onkologii doszkalał się za granicą, m.in. na University of Porto (Portugalia, 2002 rok) czy w University of Catania (Włochy, 1998 rok). Jest także współautorem wielu publikacji medycznych z zakresu onkologii, w tym pracy "Sorafenib in advanced clear-cell renal-cell carcinoma".