Na konsultację do specjalisty chirurgii ręki udać się można w przypadku deformacji, urazów, uszkodzeń oraz bólów w obrębie ręki. W trakcie konsultacji przeprowadzana jest diagnostyka oraz podejmowane są ewentualne decyzje dotyczące leczenia. Specjalista z zakresu chirurgii ręki zajmuje się leczeniem m.in. chorób uciskowych nerwów z zaburzeniami czucia, chorób uciskowych ścięgien i zwyrodnieniowych stawów rąk, guzów, zniekształceń oraz wszelkiego rodzaju złamań.
Wizyta prywatna u specjalisty chirurgii ręki w Polsce
Konsultację specjalistyczną z obszaru chirurgia ręki w Koninie ma w swojej ofercie dr n. med. Przemysław Lubiatowski, ortopeda i traumatolog. Jest on przewodniczącym Sekcji Chirurgii Barku i Łokcia Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz autorem i współautorem wielu publikacji z zakresu chirurgii ręki, w tym „Wartość policyzacji w leczeniu wad wrodzonych ręki”. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu schorzeń ortopedycznych i pourazowych kończyny górnej, w tym w chorobach łokcia i nadgarstka, w leczeniu uszkodzeń pourazowych nerwów i ścięgien, nowotworów kończyny górnej oraz deformacji kończyny górnej w przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów.
Konsultacja w zakresie chirurgii ręki w Poznaniu jest możliwa u dr n. med. Piotra Ogrodowicza, specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Dr Ogrodowicz jest sekretarzem Sekcji Chirurgii Ręki, Barku i Łokcia Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego, pełni również funkcję głównego konsultanta ortopedycznego Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i jest członkiem Misji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Specjalizuje się w chirurgii barku, łokcia i ręki oraz w leczeniu urazów sportowych. Jego zainteresowania naukowe obejmują również artroskopię barku, łokcia i nadgarstka oraz endoprotezoplastykę barku, łokcia i stawów ręki.
W stolicy na konsultację z obszaru chirurgii ręki udać się można do dr n. med. Jarosława Strycha, specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Odbył wiele szkoleń zagranicznych z zakresu chirurgii ręki, m.in. w Centro Regionale di Chirurgia Della Mano w Savonie. Jest autorem rozprawy doktoranckiej „Porównanie wyników leczenia zespołu kanału nadgarstka metodą jednego i dwóch małych cięć”, oraz współautorem referatu wygłoszonego w trakcie II Polsko-Niemieckiego Sympozjum Chirurgii Ręki „Porównanie odległych zmian siły chwytów po leczeniu operacyjnym zespołu kanału nadgarstka metodami jednego i dwóch małych cięć”. Przeprowadza konsultacje z zakresu złamań w obrębie nadgarstka i ręki, urazów ścięgien, uszkodzeń urazowych nerwów obwodowych, schorzeń tkanki łącznej oraz guzów nadgarstka i ręki.