Korony pełnoceramiczne to nie tylko najbardziej estetyczna odbudowa protetyczna na implancie, ale także bardzo stabilna, która ze względu na współczynnik ścieralności zbliża je do naturalnej korony zęba. Ponadto brak metalowego nośnika eliminuje ryzyko alergii. Odbudowa protetyczna na implancie jest trzecim etapem całego procesu implantologicznego, po chirurgicznym wszczepie i okresie gojenia, a następnie po laboratoryjnym opracowaniu łącznika, na którym zostanie osadzona korona po przykręceniu go do implantu.
Implantologia estetyczna we Wrocławiu – korona pełnoceramiczna
Leczenie implantologiczne należy do oferty Kliniki Platinum, której specjaliści korzystają z systemów m. in. Alpha Bio, Nobel Biocare, czy 3I. Do odbudowy protetycznej stosuje się tu korony przykręcane pełnoceramiczne systemu CEREC, który dzięki skanerowi wewnątrzustnemu Omnicam 3D, wyciskowi wirtualnemu i komputerowemu projektowaniu, umożliwia wykonanie odbudowy pełnoceramicznej w trakcie jednej wizyty. Certyfikowany w zakresie implantologii zespół, placówki posiada także kwalifikacje w leczeniu protetycznym z zastosowaniem systemu implantologicznego Ankylos.
Odbudowy implantologiczne zębów w postaci koron, mostów i protez, oparte na implantach oraz miniimplantach 3M MDI, oferuje we Wrocławiu także Centrum Stomatologii Vita-Dent, gdzie w ramach implantologii estetycznej pacjent może skorzystać z porcelanowej korony licowanej na metalu lub pełnoceramicznej korony cyrkonowej. Kilkuetapowe leczenie, które poprzedza konsultacja implantologiczna, zaplanować można w placówce z uwzględnieniem nowoczesnej diagnostyki (tomograf komputerowy Kodak 9000 3D).
Korona pełnoceramiczna na implancie jest rozwiązaniem protetycznym, proponowanym przez lek. stom. Wojciecha Kołosowskiego. Ten implantolog i implantoprotetyk, specjalizuje się w chirurgii jamy ustnej i trudnych przypadkach klinicznych, związanych z odtwarzaniem uzębienia. W swojej praktyce zajmuje się ponadto autotransplantacją oraz osteodystrakcją kości, jak również chirurgią przedprotetyczną, projektując wysokoestetyczne rekonstrukcje protetyczne i implantoprotetyczne. Członek m. in. Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, za wkład w rozwój implantologii polskiej nagrodzony został "Krzyształowym Tytanem" (2013).