Za pomocą lasera CO2 zmiany skórny są usuwane w sposób nieinwazyjny, bezpieczny oraz dokładny - w trakcie jednego zabiegu. Powtórną procedurę stosuje się tylko w przypadku zmian pochodzenia wirusowego. Laser w dermatologii stosowany jest od roku 1964 i jest dobrą alternatywą zabiegów chirurgicznych.
Zabiegi laserowe na zamiany skórne
Cuspis to Wielospecjalistyczny, Diagnostyczno-Zabiegowy Gabinet Lekarski, gdzie z zakresu zabiegów dermatochirurgicznych lekarz wykonuje laserowe usuwanie zmian skórnych przy użyciu lasera CO2. Pacjent może pozbyć się w taki sposób: brodawek, kurzajek i znamion a także włókniaków, odcisków i niektórych zmian barwnikowych czy blizn. Zabiegi takie wykonuje tutaj dr n. med. Michał Chwałkiewicz, specjalista chirurgii ogólnej (od 2008 roku), który swoje doświadczenie zdobywał, pracując jako starszy specjalista w Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Politechniki Łódzkiej. Odbył także wiele kursów szkoleniowych z dermatologii estetycznej, np. szkolenie pt. "Zabiegi laserowe w dermatologii estetycznej" w 2008 roku.
W klinice Ray.Med wykonywane są m.in. zabiegi z zakresu chirurgii skóry, do których należy laserowa likwidacja zmian skórnych, czyli brodawek, łagodnych znamion skórnych, stanów przednowotworowych oraz drobnych naczyniaków, kępek żółtych i odcisków. Lekarz wykorzystuje tutaj laser ablacyjny CO2. Ponadto w ofercie kliniki jest również usuwanie zmian skórnych chirurgicznie oraz elektrokoagulacja. Pacjentami zajmuje się m.in. dr n. med. Małgorzata Berner-Rutkowska, specjalista dermatologii i wenerologii, która swojego fachu uczyła się w Klinice Uniwersyteckiej oraz na licznych kursach z zakresu medycyny estetycznej.
Gabinet Medycyny Estetycznej Nefretete posiada na wyposażeniu laser CO2, którym lekarz specjalista wykonuje różnorodne zabiegi, m.in. leczy jego światłem zmiany skórne tj. znamiona, zmiany barwnikowe, brodawki a także kurzajki, niektóre blizny i rogowacenie słoneczne. Ponadto przy pomocy lasera VPL można umówić się tutaj na zabieg usuwania zmian naczyniowych czy leczenia trądziku młodzieńczego. W zabiegach laserowych specjalizuje się tutaj dr Mariusz Wojtczak, specjalista chirurgii ogólnej I stopnia od 2000 roku, który swoje doświadczenie m.in. z zakresu zabiegów laserowych zdobywał, pracując w Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Politechniki Łódzkiej.
W Centrum Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Senses Clinic mieszczącej się w Zgierzu (12 km od Łodzi) z zabiegów chirurgii estetycznej usuwanie różnorodnych zmian skórnych odbywa się zarówno za pomocą lasera, jak i poprzez chirurgiczne wycięcie. Pacjent na taki zabieg może umówić się tutaj do dr. Sławomira Wawrzyńczaka, specjalisty chirurgii ogólnej oraz lekarza medycyny estetycznej. W swoich dziedzinach doszkalał się na licznych kursach, szkoleniach i konferencjach, z których posiada certyfikaty potwierdzające jego umiejętności. Specjalizuje się m.in. w zabiegach laseroterapii, a także w innych z zakresu medycyny estetycznej.
Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Politechniki Łódzkiej wśród różnych poradni posiada poradnie dermatologiczną, w ramach której przeprowadzane są zabiegi dermatochirurgiczne usuwające zmiany skórne, tj. brodawki zwykłe i płaskie, znamiona skórne, włókniaki czy zmiany przednowotworowe skóry. Do takich zabiegów wykorzystywany jest tutaj laser CO2, który obok innych laserów znajduje się na wyposażeniu centrum. Jednym z dermatologów, wykonującym takie zabiegi, jest dr n. med. Anna Erkiert-Polguj, specjalista dermatologii i wenerologii od 2012 roku, która doświadczenie w swojej dziedzinie zdobywała w Klinice Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
W łódzkim Centrum Estetyki Beauty likwidacja zmian skórnych odbywa się za pomocą lasera erbowo-yagowego Fotona Spectro SP. Lekarz przy jego pomocy usuwa: brodawki łojotokowe i płaskie, piegi starcze, znamiona naskórkowe oraz kępki żółte, prosaki i włókniaki miękkie i twarde. Pacjentami zajmuje się tutaj m.in. dr Zbigniew Pietrzak, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej. Doświadczenie w swoich dziedzinach medycyny zdobywał w Klinice Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w Szpitalu MSWiA w Łodzi.