Leczenia chrapania / bezdechu sennego laserem

Lekarze wykonujący leczenia chrapania / bezdechu sennego laserem

Posiadamy w ofercie 4 specjalistów w 12 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 13 różnych placówkach. Usługa leczenia chrapania / bezdechu sennego laserem jest najczęściej wykonywana przez otolaryngologa, laryngologa, otolaryngologa dziecięcego, fonatry i audiologa.

lek. Ewelina Styczyńska-Kowalska

lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej, lekarz rehabilitacji medycznej

w LK MED

dr n. med. Anna Leśniak

okulista, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w LK MED

dr n. med. Michał Leśniak

ginekolog-położnik, ginekolog-onkolog

w LK MED

lek. Krzysztof Żywicki

laryngolog

w Centrum Medyczne ORSMED

Leczenia chrapania / bezdechu sennego laserem - informacje

Centralny, obturacyjny OBS i mieszany – to trzy typy zespołu bezdechu sennego (Sleep Apnoea Syndrome – SAS), jakie stanowią grupę zaburzeń na tle neurologicznym związaną z uszkodzeniem ośrodków oddechowych w przebiegu wielu schorzeń. Statystycznie, zachorowalność na obturacyjny bezdech senny w Polsce i USA wynosi 2% w populacji kobiet i 4% w populacji mężczyzn. Objawem obturacyjnego bezdechu sennego jest głośne chrapanie, w leczeniu którego stosuje się koagulację termiczną z zastosowaniem lasera lub ultradźwiękową w znieczuleniu miejscowym.

Uvulopalatoplastyka – laserowe operacje na podniebieniu miękkim

Diagnostyką (polisomnografią) zespołu bezdechu sennego oraz jego leczeniem zajmują się specjaliści Klinki zdrowia i urody Linea Medica w Płocku. Laserowa przezśluzówkowa plastyka podniebienia miękkiego nowoczesnym laserem Er-Yag jest jedną z czterech metod leczenia bezdechu sennego i chrapania, jakie oferuje placówka. Zabieg opiera się na stymulacji fibroblastów do produkcji włókien kolagenu oraz remodeling włókien kolagenu promieniami lasera, co wzmacnia podniebienie miękkie. Jak podkreślają specjaliści kliniki, wybór metody kuracji powinien opierać się na polisomnografii (badniu nocnym) oraz indywidualnie dobranej technice.

Innowacyjną i małoinwazyjną metodę leczenia chrapania oraz poprawy jakości snu pacjenta i jego rodziny, oferuje Szpital Eskulap w Osielsku k. Bydgoszczy. NightLase to laserowa terapia bezdechu sennego, która zmniejsza jego skutki przez zastosowanie łagodnego powierzchniowego promienia lasera Er-YAG. Kwalifikacje oraz zabieg przeprowadza dr n. med. Krzysztof Dalke, specjalista: otolaryngologii, a pełny cykl leczenia laserowego składa się z trzech oddzielnych sesji terapeutycznych w ciągu sześciu tygodni. Zabieg nie jest refundowany przez NFZ.

Na warszawskim Ursynowie laserowo pozbędziemy się bezdechu w Klinice SnoremeD, gdzie po raz pierwszy zastosowano metodę NightLase przy użyciu lasera Erb-Yag. Usztywnienie dzięki temu podniebienia miękkiego, języczka i łuku podniebiennego, warunkuje ponad 80% skuteczności terapii.  Zabiegi wykonuje lek. med. Krzysztof Miracki, otolaryngolog, lekarz medycyny estetycznej i współzałożyciel praktyki lekarskiej SnoremeD oraz BeautymeD. Zabieg, z uwag na procedurę, zaliczany jest do tzw. „zabiegów lunchowych” i nie wymaga rekonwalescencji.

NightLase™ to szybka i bezinwazyjna metoda podnosząca jakość snu pacjenta, którą docenili również lekarze z małopolskiego ośrodka laseroterapii Lasermed w Nowym Targu. Technologia Fotona Spectro SP to większa ilość impulsów (8000) w obrębie podniebienia miękkiego, łuków podniebiennych oraz migdałków, których skuteczność niezależne ośrodki wykonujące badania polisomnograficzne oceniły bardzo wysoko. Placówka jest wiodącym w regionie ośrodkiem laseroterapii, specjalizującym się w leczeniu zarówno schorzeń medycznych, jak i defektów urody.

Laserowa plastyka podniebienia miękkiego należy również do oferty Szpitala Zakonu Bonifratrów Św. Jana Grandego w Krakowie. Wykonywana w trybie chirurgii jednego dnia, jest bezpieczną metodą, podczas której lekarz za pomocą lasera dokonuje korekty kształtu podniebienia i języczka. Bezkrwawy zabieg w znieczuleniu miejscowym lub znieczuleniu ogólnym wykonuje dr n. med. Olaf Zagólski. Jak zwracają uwagę specjaliści ośrodka, długotrwałe chrapanie może przyczynić się do bezdechu, dlatego tak ważne jest jego leczenie.

Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej Arkadia w Opolu jest kolejnym ośrodkiem, gdzie laserowe leczenie chrapania realizowane jest w systemie NightLase przy użyciu lasera Fotona Er:YAG. Zabieg wykonuje lekarz laryngolog, Aleksandra Ciotucha-Milejska, a zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna wraz z  badaniem wstępnym. Jak sugerują specjaliści placówki, skuteczność prawidłowo prowadzonego leczenia zabiegowego jest bardzo wysoka i wynosi około 90%.

Więcej na temat leczenia chrapania / bezdechu sennego laserem

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…