Leczenie chrapania metodą chirurgiczną

Lekarze wykonujący leczenie chrapania metodą chirurgiczną

Posiadamy w ofercie 1 specjalistów w 22 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 23 różnych placówkach. Usługa leczenie chrapania metodą chirurgiczną jest najczęściej wykonywana przez otolaryngologa, laryngologa, otolaryngologa dziecięcego, fonatry i audiologa.

dr n. med. Jacek Schmidt

laryngolog

w Klinika Nowoczesnej Laryngologii dr n. med. Jacek Schmidt

10 / 10

Leczenie chrapania metodą chirurgiczną - informacje

Chrapanie to objaw zespołu zaburzeń oddychania, który nie tylko pogarsza sen, ogranicza zdolność do wypoczynku, ale także prowadzi do niedotlenienia, w przewlekłej postaci stając się przyczyną bezdechu. Leczenie chrapania opiera się na dwóch zasadniczych rodzajach terapii: zachowawczej, która odnosi się głównie do zmiany nawyków życiowych oraz chirurgicznej, jaką stanowią małoinwazyjne zabiegi w obrębie gardła i nosa.

Chrapanie – jak skutecznie sobie z tym poradzić?

Koagulacja podśluzówkowa z wykorzystaniem chirurgii radiowej – uvulopalatoplastyka (plastyka podniebienia miękkiego) to jedna z metod stosowanych w leczeniu chrapania w Klinice Głowy i Szyi Optimum w Warszawie. Do redukcji usztywnienia tylnej części podniebienia miękkiego, a tym samym chrapania wykorzystuje się również techniki laserowe oraz metodę Pillar. Oferta obejmuje ponadto zabiegi poprawiające drożność nosa (septokonchoplastyka) z zastosowaniem termoablacji bipolarnej RFITT aparatem Celon. Specjalistą otolaryngologii jest m.in. dr n. med. Norbert Górski, specjalista chirurgii głowy i szyi oraz plastycznej chirurgii twarzy. 

Jak zauważają specjaliści Szpitala Medicover w Warszawie, chrapanie może być objawem wielu poważnych schorzeń stąd w ramach laryngologii oferują operacje zmniejszające objętość, skracające i usztywniające podniebienie miękkie  metodą chirurgii radiofalowej (RF). Zabiegi wykonuje m. in. dr n. med. Iwona Gwizdalska, która specjalizuje się również w operacjach likwidujących chrapanie za pośrednictwem trzech cienkich implantów poliestrowych, jakie po wprowadzeniu do podniebienia miękkiego zmniejszają wibracje tkanek oraz redukują efekt chrapania.

Małoinwazyjnymi metodami, chrapanie oraz zespół Obturacyjnych Bezdechów Sennych leczą także specjaliści Centrum Chirurgicznego Fragmat-Med w Łodzi, stosując m. in. metodę koblacji bipolarnej – Celon. Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym, a jego zaletą jest optymalna koagulacja i zastosowanie elektrody bipolarnej, jak również brak hospitalizacji. Operację, którą wykonuje lek. med. Anna Ciesielczuk-Łuczywek, specjalista laryngolog, poprzedza odpłatna konsultacja, a cennik uwzględnia również procedurę z podcięciem podniebienia miękkiego z języczkiem. 

Kilka metod chirurgii małoinwazyjnej w leczeniu chrapania i bezdechów wykorzystują lekarze  Oddziału Szpitalnego Centrum Medycznego Angelius Provita w Katowicach, za najskuteczniejszą uznając system radiochirurgii tkanek miękkich RaVor – Curis. W terapii chrapania metoda stosowana jest m.in. do plastyki podniebienia miękkiego, języczka i łuków podniebiennych, a także redukcji masy migdałków podniebiennych i językowych. W ofercie placówki znajduje się również chirurgiia plazmowa tkanek miękkich (koblacja) oraz system implantów podniebienia miękkiego Pillar.

Z chirurgii fal radiowych w leczeniu chrapania skorzystać możemy również w Szpitalu Swissmed w Gdańsku, przy czym zabieg przeznaczony jest dla pacjentów, u których chrapanie spowodowane jest skrzywioną przegrodą nosa. W odróżnieniu od metody konwencjonalnej, procedura eliminuje ryzyko bólu, krwawienia i hospitalizacji. Fale radiowe o wysokiej częstotliwości celowo uszkadzają tkanki (ablacja), powodując ich skrócenie oraz zmniejszenie, udrożniając nos i ujędrniając podniebienie. Kwalifikacje do zabiegu przeprowadza lek. med. Dorota Wieczorek, specjalista otolaryngolog.

Operacyjny zabieg leczenia chrapania i bezdechu sennego, polegający na poszerzeniu drogi oddechowej na poziomie gardła  poprzez wycięcie nadmiaru błony śluzowej podniebienia wraz z częścią języczka stanowi ofertę Dolnośląskiego Centrum Laryngologii Medicus we Wrocławiu w zakresie operacji laryngologicznych. UPPP – plastyka języczka, podniebienia i gardła wykonywana jest tu metodą klasyczną oraz przy pomocy koblacji. Zespół specjalistów otolaryngologów tworzy m. in. prof. dr med. Oliver Kaschke, Ordynator Oddziału Otolaryngologii Szpitala Św. Gertrudy w Berlinie.

Więcej na temat leczenie chrapania metodą chirurgiczną

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…