Żylaki odbytu to schorzenie zarówno bolesne, jak i wstydliwe. Warto jednak udać się do lekarza nawet przy najmniejszych dolegliwościach, aby zapobiec rozwojowi choroby. Metoda Barrona to jeden z zabiegów małoinwazyjnych, na którego można się zdecydować przy żylakach I, II i III stopnia.
Pokonać hemoroidy za pomocą ich gumkowania
W Szpitalu LUX MED z zakresu proktologii lekarze wykonują zabiegi leczące żylaki odbytu. Jedną z metod jest gumkowanie hemoroidów (metoda Barrona), inna metoda to fotokoagulacja. Ponadto można tutaj poddać się także leczeniu szczeliny odbytu lub przetoki okołoodbytniczej. Jednym z kadry lekarskiej jest tutaj dr n. med. Krzysztof Szala, specjalista chirurgii ogólnej, proktolog, chirurg naczyniowy i onkolog. Swoje doświadczenie zdobywał w Polsce i za granicą - w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie, w szpitalach warszawskich (Szpital Bródnowski, CSK MSWiA, Szpital Wolski) oraz w Niemczech i w Kuwejcie.
Szpital Bielański im. ks. J. Popiełuszki posiada Oddział Chirurgii Ogólnej, gdzie działa poradnia proktologiczna, w której wykonywane są różnorodne zabiegi leczące choroby jelita grubego i odbytu. Żylaki odbytu usuwa się tutaj za pomocą metody Barrona, ponadto wykonywana jest anoskopia, rektoskopia oraz wziernikowanie odbytnicy/esicy z biopsją. Pacjentami zajmuje się tutaj m.in. prof. nadzw. dr hab. n. med. Marek Szczepkowski, specjalista chirurgii ogólnej (I i II stopnia). W praktyce zawodowej specjalizuje się w chirurgii kolorektalnej. W swojej dziedzinie medycyny odbył liczne szkolenia (w latach 1983-2012) w kraju i za granicą, np. w Szpitalu Św. Marka w Londynie (1992 i 1993 rok), w ośrodkach: Cleveland Clinic Florida-Weston-USA, Centrum IRCAD w Sztrasburgu czy KarolinskaHospital w Sztokholmie.
Centrum Medyczne Nasmed w ramach Chirurgii Jednego Dnia zajmuje się usuwaniem żylaków odbytu poprzez zabiegi małoinwazyjne, m.in. podwiązanie hemoroidów (metoda Barrona) a także leczenie aparatem Hemoron, zabieg DGHL oraz poprzez klasyczną operację Milligan-Morgan. Zabiegami takimi zajmuje się tutaj dr Katarzyna Borycka-Kiciak, specjalista chirurgii ogólnej (od 2006 roku), która tytuł doktora nauk medycznych uzyskała również w 2006 roku. W swojej praktyce lekarskiej zajmuje się zabiegami z zakresu proktologii: leczy chorobę hemoroidalną, szczelinę odbytu, przetoki okołoodbytnicze i wiele innych schorzeń.
Medycyna Specjalistyczna Ober Klinik oferuje z zakresu proktologii zabieg likwidacji guzków krwawniczych odbytu (wraz z fotokoagulacją). Ponadto można poddać się tutaj badaniom - anoskopia i rektoskopia oraz zabiegom usunięcia kłykcin kończystych, przetoki okołoodbytniczej a także nacięciu zakrzepu brzeżnego czy ropnia okołoodbytniczego. Pacjentów przyjmuje tutaj m.in. dr n. med. Piotr Jackiewicz, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1996 roku) oraz chirurgii onkologicznej (II stopnia od 2000 roku), który swoje doświadczenie zdobywał m.in. na stażu zagranicznym Memorial Sloan-Kettering Cancer Center w Nowym Jorku i M.D. Anderson Cancer Center w Houston.
Centrum Medyczne Flebonet w swojej placówce w Warszawie proponuje swoim pacjentom różne zabiegi w leczeniu hemoroidów. Jednym z nich jest zabieg metodą Barrona, ponadto stosuje się tutaj także metodę Longo, skleroterapię oraz leczenie metodą HemoRF. Można tutaj wyleczyć także zakrzepice splotu okołoodbytniczego oraz szczelinę odbytu. Pacjentów wyleczy m.in. dr Daniel Morończyk, specjalista chirurgii ogólnej, zajmujący się m.in. proktologią, który doświadczenie z tej dziedziny zdobywał w Oddziale Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Proktologii Szpitala na Solcu oraz w Klinice Leczenia Ran PODOS w Warszawie.
Centralna Wojskowa Przychodnia Lekarska CePeLek w Przychodni przy ul. Koszykowej posiada Poradnię Proktologiczną, gdzie można poddać się bezoperacyjnemu usuwaniu żylaków odbytu metodą Barrona. Ponadto z innych świadczeń medycznych wykonywane jest tutaj diagnozowanie i leczenie chorób odbytu tj. przetoki, szczeliny, ropnie i stany zapalne oraz zabiegi diagnostyczne okolic odbytu. Pracuje tutaj dr Jerzy Dziaczkowski, specjalista chirurgii ogólnej (II stopnia od 1908 roku), chirurgii onkologicznej (II stopnia od 1991 roku) oraz proktolog.