Praca w powiększeniu to większy komfort leczenia dla stomatologa i lepsze efekty całej procedury w zakresie identyfikacji wcześniej niewykrywalnych struktur, w leczeniu zakrzywionych, niedrożnych lub nadliczbowych kanałów korzeniowych czy w zamknięciu perforacji komory lub korzenia. Dzięki tej technologii, większość zabiegów kanałowego leczenia ogranicza się do jednej, bezbolesnej i bezpiecznej wizyty.
Mikroskopia stomatologiczna – uniknąć ekstrakcji
Hościłowicz Stomatologia to przede wszystkim rodzinna tradycja, kontynuowana od 1923 r. i cztery nowoczesne gabinety stomatologiczne, które od 1991 r. prowadzi lek. stom. Anna Hościłowicz. Endodoncja jest jedną ze specjalizacji gabinetów, które jako jedne z pierwszych w regionie oferowały zabiegi z zakresu nowoczesnej endodoncji z wykorzystaniem mikroskopu. Każdy z gabinetów wyposażony jest w RTG, a ponadto placówki oferują – szczególnie wrażliwszym pacjentom – możliwość przeprowadzania zabiegów w pełnej narkozie.
Rozpoznaniem i leczeniem chorób miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych, dzięki zastosowaniu mikroskopu zajmuje się także lek. dent. Zyta Grygutis – Mroczkowska. Leczenie kanałowe tą metodą, w zakresie prywatnej praktyki wspiera ponadto cyfrowy endometr, który automatycznie określa głębokość kanałów oraz ich przebieg, co pozwala na precyzyjny i bezbolesny zabieg. Gabinet świadczy ponadto usługi w zakresie poprawy estetyki uzębienia, leczy choroby dziąseł oraz wykonuje uzupełnienia protetyczne. Placówka mieści się w budynku dawnej przychodni rejonowej, bezpośrednio przy ulicy Warszawskiej.
Leczenie kanałowe jest tańszym postępowaniem i mniej inwazyjnym niż usunięcie uszkodzonego zęba i zastąpienie go koroną bądź implantem. Aby uniknąć ekstrakcji, Bagiński Stomatologia oferuje leczenie kanałowe pod mikroskopem w celu idealnego opracowania i wypełnienia kanałów, co warunkuje zachowanie zęba bez powikłań. Prywatną praktykę prowadzi specjalista chirurgii stomatologicznej, lek. stom. Bartosz Bagiński, który poza nowoczesną endodoncją świadczy usługi m.in. w zakresie zabiegów chirurgii stomatologicznej, jaka w trudnych przypadkach stanowi wsparcie dla leczenia kanałowego.
Powtórne leczenie kanałowe, zobliterowane kanały czy via falsa, to tylko niektóre powody zastosowania mikroskopu w prywatnej poradni – Stomatologia Jolanta Szczurko. Na śródzabiegową ocenę długości kanału, która decyduje o dokładności leczenia pozwala jej ponadto endometr, a zabieg jest wykonywany w pozycji półleżącej, z użyciem ślinochronu. Nowoczesną infrastrukturę techniczną i wysoką jakość usług potwierdzają Certyfikaty ISO PN-EN 9001:2009 i PN-EN ISO 14001:2005. Specjalista stomatologii zachowawczej, lek. stom. Szczurko świadczy swoje usługi w dwóch lokalach w centrum Białegostoku.
O tym, że leczenie pod mikroskopem nie jest przeznaczone tylko dla VIPów, przekonuje chirurg, stomatolog, implantolog, dr n. med. Ewa Duraj, która posiada m.in. Curriculum of Oral Implantology Uniwersytetu im J. W. Goethe we Frankfurcie nad Menem. Częścią jej praktyki, jaką rozpoczęła w 1994 r. jest Gabinet stomatologiczny Medix, który prowadzi na Nowym Mieście przy ul. Żeromskiego 1A. Kompetencje zespołu w zakresie endodoncji mikroskopowej potwierdzają liczne certyfikaty, m.in. przyznany dr Duraj: „Endodoncja i Protetyka – prosto, praktycznie, skutecznie”.
Na Os. Centrum, specjalistyczne leczenie kanałowe pod mikroskopem przeprowadza lek. stom. Ewa Snarska, która specjalistą stomatologii zachowawczej z endodoncją jest od 2004 r. Jej zdaniem, zastosowanie mikroskopu zabiegowego i najnowszych technologii, zwiększa szanse na dalsze utrzymanie w jamie ustnej ponad 90% zębów leczonych kanałowo oraz ponad 75% przeleczonych powtórnie. Dzięki tej metodzie realizowana jest tu m.in. diagnostyka złamań korzenia lub pęknięć dna komory. Gabinet świadczy usługi endodoncji mikroskopowej pacjentom z innych placówek na podstawie skierowań.