Nietrzymanie moczu jest zaliczane do chorób społecznych, gdyż schorzenie to dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn, ogranicza wykonywane elementarnych życiowych czynności, np. pracy, oraz wymaga regularnej opieki lekarskiej. W każdym społeczeństwie średnio problem z inkontynencją ma od 10 do 15 % osób. W Polsce z NTM boryka się ok. 4 milionów pacjentów - głównie są to osoby w podeszłym wieku, kobiety po porodach oraz w okresie menopauzy.
Gdzie w Gdyni można pozbyć się problemu z NTM
Leczeniem inkontynecji w Gdyni zajmuje się dr n. med. Joanna Bagińska, specjalista urolog od 2013 roku, posiadająca certyfikat FEBU (wydany przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne) potwierdzający jej umiejętności i kwalifikacje z dziedziny urologii. Dr Bagińska doświadczenie medyczne zdobywała na Oddziale Urologii Szpitala Wojewódzkiego w Gdyni. W dorobku naukowym doktor Bagińska posiada wiele publikacji o tematyce nietrzymania moczu u kobiet, np. artykuł wydany w "Przeglądzie Seksuologicznym" pt. "Wpływ leczenia operacyjnego wysiłkowego nietrzymania moczu z użyciem taśm na życie seksualne pacjentek" czy cykl wykładów na temat NTM w ramach programu, zorganizowanego przez Stowarzyszenie UroConti (rok 2007 i 2008).
Leczenie nietrzymania moczu (NTM) to jeden z zabiegów, oferowanych w Gdyni przez Centrum Medyczne Nowe Orłowo. Wyposażone jest ono w nowoczesny laser MonaLisa Touch TM, za pomocą w placówce nie tylko leczy się inkontynencję, ale również rehabilituje rozluźnioną pochwę po porodzie oraz ujędrnia i obkurcza pochwę w okresie menopauzy. Z innych zabiegów ginekologii estetycznej w Centrum wykonuje się m.in. labioplastykę warg sromowych mniejszych i większych, rewitalizację warg sromowych kwasem hialuronowym (Desiral), plastykę krocza i pochwy oraz uwypuklenie punktu G.
Pacjenci mający problem z nietrzymaniem moczu mogą w Gdyni udać się również do lek. med. Narcyza Kiejny, specjalisty z zakresu urologii, którym został w 2014 roku - posiada również certyfikat FEBU w urologii. Wiedzę i umiejętności kliniczne nabywał podczas pracy w Oddziale Urologii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Wśród leczonych przez niego schorzeń urologicznych można wymienić leczenie nietrzymania moczu naglące i wysiłkowe zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Ponadto zajmuje się ostrym i przewlekłym zapaleniem pęcherza moczowego i nerek, leczeniem nowotworów układu moczowego i płciowego a także leczeniem zabiegowym na narządach płciowych, tj. usuwanie kaszaków, blizn i znamion, czy leczeniem krótkiego wędzidełka penisa.