Leczenie nietrzymania moczu (NTM, inaczej inkontynencja) podejmuje lekarz, specjalizujący się w chorobach układu moczowego - urolog. Najczęściej występującym typem tego schorzenia jest wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM), które bywa następstwem wielokrotnych porodów, nadwagi i menopauzy. Nadreaktywne nietrzymanie moczu (NNM) może wywołać infekcja dróg moczowych czy stan zapalny śluzówki cewki. Innymi przyczynami NTM może być nieprawidłowe funkcjonowanie mięśnia wypieracza, przeszkody w odpływie (przerost prostaty), wady rozwojowe lub przetoka.
Leczenie nietrzymania moczu w Kielcach - gdzie szukać pomocy?
Leczenie nietrzymania moczu (NTM) na terenie Kielc oferuje dr n. med. Mieczysław Gałęzia, specjalista chirurgii ogólnej I stopnia oraz urologii II stopnia. Dzięki pracy w specjalistycznych placówkach, takich jak Klinika Urologii Akademii Medycznej w Warszawie, Klinika Urologii CM Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Oddział Urologii Szpitala w Czerwonej Górze k / Kielc, dr Gałęzia posiada bogate doświadczenie m.in. w operacyjnym i zabiegowym leczeniu nietrzymania moczu u kobiet oraz w operacjach otwartych przetok pęcherzowo-pochwowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego.
W różnych przypadkach nietrzymania moczu niezwykle ważne jest właściwe rozpoznanie problemu, czemu służą wnikliwe badania diagnostyczne. Odpowiedni sprzęt posiada przychodnia urologiczna Uromedyk. Placówka wyposażona jest w specjalistyczny aparat do badań urodynamicznych firmy Laborie, dzięki któremu możliwe jest wykonanie badania czynności dolnego odcinka dróg moczowych – wypieracza, szyi pęcherza i zwieracza zewnętrznego cewki moczowej. W Uromedyku możliwe jest wykonanie 3 różnych badań urodynamicznych: uroflometrii (przepływu cewkowego), cystometrii i profilometrii.
Wczesne stadia wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet mogą być leczone za pomocą terapii laserowej w Gabinecie Ginekologii Estetycznej w przychodni Top Dent. Terapia o nazwie Inctontilase to zabieg laserowego obkurczania i ujędrniania ścianek pochwy przez pobudzenie naturalnej produkcji kolagenu w tkankach. W efekcie cewka moczowa odzyskuje prawidłowe podparcie, co zapobiega niekontrolowanemu popuszczaniu moczu. Do zabiegu wykorzystywany jest specjalistyczny laser, przeznaczony do rewitalizujących zabiegów ginekologicznych Fotona. W trakcie procedury głowica aparatu wprowadzana jest do pochwy, gdzie bezpośrednio oddziałuje na tkanki.