Niekontrolowane wydalanie moczu to schorzenie, które często dotyka kobiety po 40. roku życia. NTM może być następstwem m.in. menopauzy, zmiany położenia macicy czy obciążenia mięśni wywołanego np. porodem. Współcześnie leczenie nietrzymania moczu u kobiet odbywa się na wiele sposobów, m.in.: farmakologicznie (jest stosowana np. duloksetyna), przy wykorzystaniu lasera (metoda nieinwazyjna i bezbolesna) czy TVT (wykorzystanie niewchłanialnej taśmy). Przed wybraniem metody leczenia niezbędne jest wykonanie badania urodynamicznego, dzięki któremu można odpowiedzieć na pytanie, co jest powodem zaburzenia.
Gdzie w Białymstoku kobiety mogą leczyć nietrzymanie moczu?
Jedną z placówek w Białymstoku, w której pacjentki mogą leczyć nietrzymanie moczu, jest Poliklinika Ginekologiczno-Położnicza Arciszewscy. Klinika powstała w 2002 r. i oferuje leczenie nietrzymania moczu u kobiet zarówno za pomocą środków farmakologicznych, terapii hormonalnej, laseroterapii, jak i operacyjne. Leczenie nietrzymania moczu za pomocą laseroterapii odbywa się przy użyciu lasera Foton Spectro SP. Gdy niezbędne jest przeprowadzenie operacji, lekarze zatrudnieni w klinice wykorzystują m.in. pętle TOT i TVT. W placówce można przeprowadzić także badanie urodynamiczne.
Laserowym leczeniem nietrzymania moczu u kobiet zajmuje się również ginekolog-położnik lek. med. Joanna Wojciula. W 2003 r. ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie, praktykowała w Uniwersyteckiej Klinice Ginekologii i Położnictwa. Dr Wojciula zajmuje się leczeniem różnych rodzajów nietrzymania moczu: wysiłkowego, naglącego i mieszanego. Do leczenia NTM wykorzystuje laser MonaLisa Touch.
Pacjentki, zainteresowane leczeniem nietrzymania moczu w Białymstoku mogą także skorzystać z oferty Kliniki Medycyny Estetycznej Renew. Klinika ta powstała w 2013 r. i oferuje szeroki wachlarz zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. W przypadku leczenia nietrzymania moczu u kobiet lekarze zatrudnieni w Renew korzystają z metody IncontiLase, opierającej się na wykorzystaniu lasera. W klinice do leczenia NTM korzysta się także z urządzenia laserowego Er:YAG, pacjentki mogą również wziąć udział w realizowanym w placówce programie Profilaktyka Nietrzymania Moczu.