Nietrzymanie moczu u występuje u kobiet w różnym wieku. Czynnikami sprzyjającymi jego pojawieniu są porody, operacje ginekologiczne oraz zmiany, które pojawiają się w wyniku zmian hormonalnych w okresie menopauzy. Istnieje wiele metod leczenia chirurgicznego, typ zabiegu powinien być dobrany indywidualnie do potrzeb i oczekiwań pacjentki.
Z nietrzymaniem moczu nie trzeba żyć! Pomożemy Ci znaleźć specjalistę
W Poznaniu przy ul. Chwiałkowskiego znajduje się Mandala Beauty Clinic, w której zabiegi leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu przeprowadza dr n. med. Anna Paczkowska. Ukończyła Akademię Medyczną w Poznaniu, a następnie specjalizację z ginekologii i położnictwa. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas pracy w Klinice Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Oddziału Ginekologiczno- Położniczego w Szpitalu Świętej Rodziny, Nowym Tomyślu, Szamotułach i w Złotowie. Zawodowo interesuje się głównie zmianami dna miednicy z obniżeniem lub wypadaniem narządu rodnego oraz nieprawidłowym oddawaniem moczu.
W Conti Clinic, która znajduje się przy ulicy Grunwaldzkiej, po pomoc można się zwrócić do specjalisty ginekologii i położnictwa, dr n. med. Marioli Sosnowskiej. Pracowała w Prywatnym Szpitalu MedPOLONIA w Poznaniu, Szpitalu Powiatowym w Szamotułach oraz na Oddziale Położniczo- Ginekologicznym Szpitala Świętej Rodziny. W centrum jej zawodowych zainteresowań znajduje się zabiegowe leczenie nietrzymania moczu oraz zaburzeń statyki narządów miednicy mniejszej. Podnosi zakres swojej wiedzy uczestnicząc w warsztatach, m.in. "Nowoczesne systemy naprawy dna miednicy – Systemy - AMS" w Warszawie, "Diagnostyka i leczenie pęcherza nadreaktywnego" w Lublinie, "Praktyczne aspekty endoskopowego leczenia zaburzeń statyki narządu rodnego" w Warszawie, "Operacyjne leczenie zaburzeń statyki z zastosowaniem systemów Gynacare" w Łodzi oraz "Ultrasonografia uroginekologiczna dla praktyków" w Hadze.
Leczeniem nietrzymania moczu zajmuje się dr hab. n. med. Dariusza Szpurek, który przyjmuje pacjentki w Specjalistycznym Gabinecie Ginekologicznym przy ul. Chwiałkowskiego. Specjalista położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej, metodę leczenia indywidualnie dostosowuje do potrzeb pacjentki. Pełni funkcje Ordynatora w Oddziale Ginekologiczno- Położniczym Szpitala Zrzeszonego w Lesznie oraz pracuje w Klinice Ginekologii Operacyjnej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Jest autorem lub współautorem ponad 110 publikacji, które ukazały się w polskim i zagranicznym piśmiennictwie naukowym. Tematy publikacji to m.in. "Ocena wartości prognostycznej ultrasonograficznej skali dopplerowskiej w różnicowaniu charakteru złośliwości guzów jajnika" oraz " Ocena przepływu krwi w tętnicach macicznych u chorych z rakiem endometrium przy wykorzystaniu ultrasonografii dopochwowej z kolorowym Dopplerem". W zakresie ginekologii rekonstrukcyjnej i estetycznej odbył staż w Arabii Saudyjskiej. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych, wśród których można wyróżnić Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, European Society of Gynaecological Endoscopy oraz International Society of Gynecological Endocrinology.
W części przypadków wysiłkowe nietrzymanie moczu można wyleczyć przy pomocy lasera. Metoda ta jest stosowana w Klinice Ziemlewski, która mieści się przy Alei Niepodległości. Zabiegi wykonuje specjalista ginekologii i położnictwa, lek. med. Agnieszka Osińska. Posiada certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia "IncontiLase and IntimaLase gynecology treatments", które dotyczy stosowania lasera w ginekologii estetycznej. Oprócz laserowego leczenia nietrzymania moczu, przeprowadza zabiegi odmładzania i wypełniania okolic intymnych, wybielania warg sromowych i odbytu oraz powiększanie punktu G przy użyciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego.