Żylaki kończyn dolnych to nie tylko problem kosmetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Jego powstawaniu sprzyja m.in. otyłość oraz siedzący tryb życia. Jedną z najskuteczniejszych i najstarszych metod leczenia żylaków jest operacja. Gdzie można poddać się jej w Krakowie i co się z nią wiąże?

Leczenie żylaków w Krakowie
Jednym z kilku miejsc w Krakowie, które w swojej ofercie posiadają operację żylaków jest Centrum Medyczne Scanmed, położone w dzielnicy Krowodrza. Zabiegi przeprowadza tu doświadczony chirurg naczyniowy, lek. Roman Kuśnierczyk. Placówka może zaproponować pacjentom również małoinwazyjne procedury leczenia żylaków kończyn dolnych: prądem o wysokiej częstotliwości RFITT, termoablację diatermiczną oraz skleroterapię. Na leczenie operacyjne żylaków kończyn dolnych w Krakowie udać się można także do Szpitala św. Rafała (dzielnica Podgórze). Przed zabiegiem należy skonsultować się z flebologiem, nazywanym potocznie lekarzem od żylaków.
Gdzie w Krakowie usunąć żylaki nóg?
Kompleksowe i profesjonalne usługi medyczne z zakresu chirurgii naczyniowej oferuje także Specjalistyczne Centrum Medyczne Chirurgii Małoinwazyjnej SCM, mieszczące się w dzielnicy Kraków-Śródmieście. Operacje żylaków przeprowadza tu dr n. med. Mariola Cieśla-Dul, chirurg ogólny i naczyniowy, certyfikowany ultrasonografista naczyń tętniczych i żylnych. Oprócz klasycznej operacji, doktor Cieśla-Dul może zaproponować swoim pacjentom także zabiegi małoinwazyjne: usuwanie żylaków laserem EVLT, echoskleroterapię piankową pod kontrolą USG oraz mikroskleroterapię.
Kiedy operacja jest niezbędna?

Żylaki można operacyjnie usunąć także w krakowskim Szpitalu Dworska położonym w dzielnicy Dębniki. Placówka ta rozpoczęła współpracę z naszym serwisem wiosną 2019 roku. O czym warto pamiętać, decydując się na zabieg chirurgiczny? Przede wszystkim o tym, że dobrze jest skonsultować z lekarzem wszelkie możliwe w naszym przypadku formy leczenia. Może okazać się, że operacja będzie niezbędna, jednak czasami udaje się jej uniknąć, poddając się na przykład laserowemu usuwaniu żylaków. Kluczowa jest tutaj wizyta u dobrego naczyniowca, który przyjrzy się naszemu przypadkowi i wybierze najlepszą możliwą metodę leczenia.