prof. dr hab.Adam Dziki
- Konsultacja chirurgiczna
- Konsultacja proktologiczna
O specjaliście
Profesor Adam Dziki studia medyczne rozpoczął w 1970 roku w Akademii Medycznej w Łodzi. Ukończył je w 1975 roku, otrzymując dyplom lekarza. Pięć lat później ukończył studia doktoranckie, a w 1992 roku otrzymał habilitację w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W 1997 roku otrzymał z rąk ówczesnego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego tytuł profesora zwyczajnego.
Karierę zawodową rozpoczął w 1976 roku, pełniąc funkcję asystenta w II Oddziale Kliniki Chirurgicznej przy Akademii Medycznej w Łodzi, a następnie starszego asystenta oraz adiunkta. Swoje bogate doświadczenie zawdzięcza także stypendium naukowemu w USA, gdzie przebywał w latach 1988-1990. Pełnił tam funkcję pracownika naukowego w Instytucie Medycyny Marynarki Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie. W 1991 roku pracował w Wojskowej Akademii Medycznej i Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na stanowisku kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej. Prócz tego profesor Dziki zajmował stanowisko dyrektora Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, a także był Dyrektorem Departamentu Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Był również Prorektorem ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
W jego życiorysie nie brakuje zagranicznych staży, m.in. w Elpis Hospital w Atenach (1974 rok), University of Zagreb w Jugosławi (1976 rok) oraz University of Utrecht w Holandii (1981 rok). Obecnie związany jest z Kliniką Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w której pełni funkcję kierownika.
W jego bogatej bibliografii znajdziemy m.in. podręcznik akademicki „Proktologia” oraz wiele artykułów dotyczących onkologii. Profesor dzieli się swoją wiedzą również w prasie specjalistycznej. Za bogaty dorobek naukowy został nagrodzony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Nagrodą Ministra Zdrowia I Stopnia za działalność naukową i organizacyjną w dziedzinie proktologii.
Czynnie udziela się w towarzystwach medycznych, do których należy. Jest członkiem m.in. European Society of Coloproctology, International Society of Surgeons, The Association of Coloproctology of Great Britain and Ireland, a także Polskie Towarzystwo Gastroenterologiczne oraz Królewskie Brytyjskie Towarzystwo Chirurgiczne. Prócz tego przewodniczy Interdyscyplinarnej Grupie ds. Leczenia Raka Jelita Grubego i jest prezesem Towarzystwa Chirurgów Polskich.
W 2011 roku zaproponowano mu posadę kierownika nowojorskiego szpitala Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, jednak odmówił.
Zabiegi, w których specjalizuje się prof. dr hab. A. Dziki
Profesor Adam Dziki jest specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej oraz chorób jelita grubego. Wykonuje również zabiegi zw ramach chirurgii onkologicznej. Leczy i diagnozuje m.in. choroby jelita grubego, odbytnicy i odbytu, w tym hemoroidy. Udziela pomocy pacjentom dotkniętym problemem nowotworu.
Placówki i ceny
Poniżej znajdują się placówki, w których przyjmuje prof. dr hab. Adam Dziki, wraz z cennikiem usług.
Szpital Specjalistyczny Brzeziny
do placówki Szpital Specjalistyczny Brzeziny.
Konsultacje
Konsultacja chirurgicznaKonsultacja proktologicznaChirurgia ogólna