
dr n. med.Jacek Rogoń
O specjaliście
Dr n. med. Jacek Rogoń jest absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku. Po ukończeniu studiów w 1988 roku rozpoczął pracę w Klinice Chirurgii Dziecięcej AMG i równocześnie podjął szkolenie specjalizacyjne. W 1996 roku udało mu się uzyskać tytuł specjalisty II stopnia z zakresu chirurgii dziecięcej. Dwa lata później komisja egzaminacyjna Gdańskiej Akademii Medycznej przyznała mu stopień naukowy doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy zatytułowanej „Odległe wyniki leczenia operacyjnego choroby Hirschsprunga metodą Duhamela ze szczególnym uwzględnieniem badań rektomanometrycznych”, która została dodatkowo wyróżniona nagrodą Rektora AMG. Będąc adiunktem kliniki, doktor Rogoń oprócz działalności leczniczej zajmował się dydaktyką – prowadził zajęcia dla studentów. W trosce o nieustanne poszerzanie swojej wiedzy specjalista podjął również studia podyplomowe „Zarządzanie firmą w opiece zdrowotnej” na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.
Doktor Rogoń posiada imponujące doświadczenie zawodowe. W latach 1992-1998, pracując równocześnie w Klinice Chirurgii Dziecięcej, wykonywał zabiegi operacyjne w trybie jednego dnia w Szpitalu na Zaspie, a do roku 2012 także w Szpitalu dla Szkół Wyższych.
Specjalista jest członkiem kilku prestiżowych stowarzyszeń o zasięgu krajowym i międzynarodowym. W roku 1989 współtworzył Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym, a od 1991 roku należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych. W 1999 roku dołączył do International Paediatric Endosurgery Group oraz European Board of Paediatric Surgery.
Wśród jego szczególnych osiągnięć należy wymienić wprowadzenie w Klinice Chirurgii Dziecięcej AMG badań urodynamicznych i rektomanometrycznych, a także operacji małoinwazyjnych (laparoskopowych) oraz operacji neuroendoskopowego leczenia wodogłowia.
Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. J. Rogoń
Dr n. med. Jacek Rogoń zajmuje się wykonywaniem zabiegów z zakresu chirurgii dziecięcej. Jego zainteresowania zawodowe i naukowe obejmują, między innymi, badania rektomanometryczne, które są ważnym elementem diagnostyki w przypadku nietrzymania stolca lub gazów i trudności z opróżnianiem jelit.