
dr n. med.Marcin Drygalski
O specjaliście
Dr n. med. Marcin Drygalski jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Studia medyczne na Wydziale Lekarskim ukończył w 2001 r., otrzymując dyplom i tytuł lekarza medycyny. W 2006 r. przedstawił komisji egzaminacyjnej rozprawę doktorską, za którą przyznano mu tytuł naukowy doktora nauk medycznych. Tematem pracy była analiza zakażeń szpitalnych w Klinicznym Oddziale Ortopedii („Analysis of hospital infections in Orthopaedic Clinic”). Specjalizację z zakresu ortopedii i traumatologii doktor Drygalski zdobył w 2008 r.
W latach 2002-2012 pracował na Oddziale Ortopedii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu, jednocześnie obejmując stanowisko asystenta Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Dr n. med. Marcin Drygalski jest członkiem Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach.
Osiągnięcia lekarza
Dr n. med. Marcin Drygalski systematycznie uczestniczy w konferencjach naukowych krajowych, jak i zagranicznych, podczas których wymienia się doświadczeniem ze specjalistami z innych ośrodków (w 2004 r. na sympozjum w Sosnowcu przedstawił pracę zatytułowaną: "Profilaktyka i leczenie zakażeń w złamaniach otwartych”). Doktor Drygalski prowadzi liczne kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów i lekarzy, a także udziela wywiadów portalom internetowym, wyjaśniając w nich medyczne problemy.
Wiedza i umiejętności umożliwiły lekarzowi dołączenie do prestiżowych stowarzyszeń naukowych, takich jak: Polskie Towarzystwo Ortopedii i Traumatologii, Polskie Towarzystwo Chirurgii Artroskopowej oraz European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy (ESSKA).
Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. M. Drygalski
Dr n. med. Marcin Drygalski jest specjalistą z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Udziela pomocy pacjentom borykającym się z dolegliwościami wywołanymi chorobą zwyrodnieniową stawów – poprawia ruchomość zaatakowanych zwyrodnieniem stawów, stosując wiskosuplementację. Pomaga ponadto chorym z przeciążeniami stawów kolanowych będącymi wynikiem biegania lub uprawiania sportu – leczy tzw. konflikt rzepkowo-udowy i odżywia chrząstki poprzez iniekcje kwasu hialuronowego (dostawowo).