O specjaliście
Wykształcenie
Lek. jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, który ukończył w 2004 roku. Jako student czynnie działał w Studenckim Kole Ortopedii Dziecięce, gdzie w latach 2004-2005 pełnił funkcję przewodniczącego.
Specjalizacja
W latach 2006-2013 odbywał rezydenturę na oddziale ortopedyczno-rehabilitacyjnym Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwesytetu Medycznego w Poznaniu pod okiem wybitnego specjalisty, prof. dr hab. Marka Jóźwiaka. W 2013 roku z wyróżnieniem zdał egzamin specjalizacyjny z ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Doświadczenie
Pełni funkcję wykładowcy w Katedrze Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej UM, z którą związany jest od kilkunastu lat. Do głównych zainteresowań specjalisty należy diagnostyka i leczenie deformacji kręgosłupa. Wiedzę na ten temat zdobywał w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej pod okiem prof. dr hab. med. Macieja Głowackiego oraz prof. dr hab. med Tomasza Kotwickiego, z którym realizuje badania naukowe mające na celu wykrycie genetycznych czynników odpowiedzialnych za powstawanie i progresję skoliozy idiopatycznej. Specjalista nie tylko uczestniczy w szkoleniach, ale także jest ich współorganizatorem. Razem z Global Spine Outreach przygotowuje szkolenia, podczas których wspólnie z innymi lekarzami poszerza swoje kwalifikacje w zakresie operacyjnego leczenia skomplikowanych deformacji kręgosłupa. Zorganizował także dwie międzynarodowe konferencje East European and Mediterianean Meeting on Cerebral Palsy and Developmental Medicine. Od samego początku swojej kariery medycznej interesuje się problemami mózgowego porażenia dziecięcego. Razem z prof. dr hab. med. Markiem Jóźwiakiem opracowali na ten temat wiele artykułów publikowanych w prestiżowych czasopismach w kraju i na świecie.
Staże
Doświadczenie zawodowe zdobywał, uczestnicząc w stażach na całym świecie, m.in. w Texas Scottish Rite Hospital w Dallas bądź w Barnes – Jewish Hospital w St. Louis.
Kursy i certyfikaty
Brał udział w wielu kursach i szkoleniach medycznych, organizowanych w kraju i na świecie. W 2011 roku odbył kurs pt. „Spinal Deformity Live!” w St. Louis (USA) oraz kurs leczenia złamań patologicznych kręgosłupa przy pomocy wertebroplastyki. Aby poszerzać swoją wiedzę w tej kwestii, ukończył m.in. kurs leczenia stóp końsko-szpotawych metodą Ponsetiego oraz kursy chirurgii stopy i stawu skokowego, zorganizowane przez Europejskie Towarzystwo Stopy i Stawu Skokowego. O bogatej wiedzy i doświadczeniu specjalisty świadczy fakt, iż jest laureatem stypendium American Academy of Cerebral Palsy and Developmental Medicine, dzięki któremu miał możliwość odbycia stażu w Kanadyjskim Szpitalu SickKids Hospital.
Towarzystwa naukowe
Od 2008 roku jest członkiem założonego przez prof. dr hab. Marka Napiontka Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego.
Przeprowadzane procedury
Wykonuje chirurgię przodostopia, leczy deformacje neurogenne oraz deformacje pourazowe. W ramach leczenia deformacji i skrócenia kończyn przeprowadza leczenie metodą Ilizarova, a także osteotomie korekcyjne.
Leczone choroby
Leczy m.in. wady postawy, skoliozę oraz wykonuje zabiegi chirurgiczne kręgosłupa. Pomaga dzieciom cierpiącym z powodu mózgowego porażenia dziecięcego, diagnozując i lecząc m.in. zaburzenia chodu. Zajmuje się zagadnieniami z zakresu traumatologii dziecięcej (złamania, urazy sportowe, itp.) oraz wrodzonych deformacji stóp, które leczy metodą Ponsetiego i operacyjnie. Wykonuje diagnostykę ultrasonograficzną i leczy dysplazję stawów biodrowych.
Placówki i ceny
Poniżej znajdują się placówki, w których przyjmuje lek. Piotr Harasymczuk, wraz z cennikiem usług.