Podstawowym wskazaniem do zastosowania mezoterapii głowy z użyciem osocza bogatopłytkowego jest łysienie plackowate, a także skłonność do wypadania włosów, spowodowana ich osłabieniem, i konieczność odżywienia skóry głowy. Koncentrat bogatopłytkowy uzyskuje się z krwi pacjenta po jej wcześniejszym pobraniu i odpowiednim odwirowaniu w wirówce medycznej. Terapia polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy osoczem w celu stymulacji cebulek do wytwarzania nowych włosów. Krótki zabieg trwa od 10 do 15 minut, a w celu wzmocnienia efektów zaleca się stosowanie serii 3 zabiegów co 2 miesiące. Proces regeneracji, to jest odrostu nowego włosa, trwa około 3 miesięcy.
Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym w Tychach
Osoby, borykające się z problemem łysienia, zarówno mężczyźni jak i kobiety, mogą skorzystać z terapii osoczem bogatopłytkowym, którą oferuje Centrum Estetyki Medycznej. Mezoterapia skóry głowy stosowana jest tu w charakterze profilaktycznym, jako terapia intensywna – raz w tygodniu przez 4-8 tygodni, oraz terapia profilaktyczna – raz w miesiącu przez 3-6 miesięcy. Oferta obejmuje również zastosowanie innych substancji pobudzających wzrost i hamujących wypadanie włosów, w tym podawany miejscowo Minoksydyl – stymulator mitotyczny, który wpływa na wytwarzanie dłuższego włosa, oraz Finasteryd – lek, który powoduje zahamowanie wytwarzania DHT.
Analizą, diagnozą, leczeniem chorób w obrębie skóry głowy i włosów zajmują się trycholodzy Instytutu Kosmetologii Estetycznej Cosmobelle, gdzie w ramach programów leczniczych realizowane są medyczne i kosmetologiczne zabiegi, w tym mezoterapia igłowa skóry głowy osoczem bogatopłytkowym bądź z zastosowaniem preparatów leczniczych i witaminowych oraz karboksyterapia z użyciem dwutlenku węgla. Pozostałe procedury obejmują terapię uderzeniową, terapię wzmacniającą z odpowiednią dietą i / lub suplementacją oraz terapię podtrzymującą i zachowawczą, opartą na odpowiedniej pielęgnacji domowej.
Łysienie osoczem bogatopłytkowym leczy również lek. med. Grażyna Walkowicz, specjalista chorób wewnętrznych, lekarz medycyny estetycznej, absolwentka ŚUM w Katowicach oraz Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Jest wykładowcą Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej na kierunku Medycyna Estetyczna dla Lekarzy oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej.