Radiesse jest preparatem z nowej generacji wypełniaczy (tak zwanych fillerów), stosowanych w kosmetyce i rekonstrukcji bezoperacyjnej. Składa się z hydroksyapatytu wapnia, tworzącego zawiesinę w żelu celulozowym, będącym połączeniem wody i glicerolu. Jest to materiał budulcowy, naturalnie występujący w ludzkich organizmie, więc nie powoduje efektów ubocznych ani reakcji alergicznych. Radiesse to wypełniacz czasowy, zapewniający natychmiastową poprawę stanu skóry, a dzięki neogenezie kolagenu oraz pobudzaniu komórek fibroblastów efekt jest długotrwały (utrzymuje się co najmniej przez 12 miesięcy). Preparat jest stosowany do modelowania policzków, wypełniania okolic kości jarzmowej oraz linii żuchwy, a także likwidacji zmarszczek. Zabieg przeprowadza chirurg plastyczny.
Modelowanie twarzy i wypełnienie zmarszczek preparatem Radiesse w Poznaniu
Zabieg modelowania twarzy i niwelowania zmarszczek preparatem Radiesse można wykonać w Certyfikowanym Gabinecie Medycyny Estetycznej MEDICEST. W swojej ofercie placówka posiada również inne zabiegi z udziałem fillerów takich jak toksyna botulinowa (botox, bocouture, azzalure) oraz kwas hialuronowy. Aby zintensyfikować efekt odmładzania twarzy można również skorzystać z zabiegu mezobotoxu, który jest połączeniem mezoterapii igłowej i usuwania zmarszczek toksyną botulinową.
Modelowanie twarzy i wypełnienia zmarszczek preparatem Radiesse jest dostępne również w Gabinecie Kosmetyki Laserowej Lafsen. W placówce przeprowadzić można również zabieg za pomocą wypełniacza Surgiderm®, który zawiera stabilizowany kwas hialuronowy. Efekt zabiegu to zniwelowanie bruzd, zmarszczek i zwiotczenia skóry.
Zabiegi modelujące i odmładzające z użyciem preparatu Radiesse w Poznaniu wykonuje także lek med. Ilona Osadowska, chirurg ogólny I stopnia, która ukończyła szkolenia z zakresu nieoperacyjnego liftingu twarzy kwasem hialuronowym i toksyną botulinową Botox oraz zabiegów z wykorzystaniem fillingu Radiesse. Specjalizuje się w zabiegach odmładzających przy użyciu biostymulacji oraz w zaawansowanych wypełnieniach i modelowaniach twarzy. W 2014 roku wygłosiła wykład „Materiały biostymulujące na tle klasycznego kwasu hialuronowego” na Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej w Warszawie. Jest członkiem Sekcji Medycyny Estetycznej i Anti-Aging przy Polskim Towarzystwie Lekarskim.