Naczyniaki to rodzaj łagodnych nowotworów naczyniowych, często zlokalizowanych na twarzy i skórze owłosionej głowy. Ponieważ pojawiają się głównie u dzieci, większość z nich wchłania się do około 10. roku życia i z uwagi na ten fakt ich leczenie może być problematyczne. W przypadku gwałtownie powiększającej się zmiany skutecznym leczeniem jest laser.
Laserowe leczenie problemów naczyniowych
Wszelkiego rodzaju przebarwień spowodowanych promieniowaniem słonecznym, nadczynnością tarczycy, zaburzeniami pracy nerek i wątroby oraz wskutek zmian hormonalnych, laserowo pozbędziemy się w Salonie Urody Elegante. W swojej praktyce, placówka korzysta z energii lasera rubinowego, lasera Ng:YAG lub IPL, a zabieg polega na pochłonięciu przez światło lasera melaniny, prowadząc do podgrzania komórek i w końcowym etapie ich rozbiciu bez skutków ubocznych. Zabieg dedykowany jest osobom ze zmianami pigmentowymi, problemem przebarwień potrądzikowych, rozszerzonymi naczynkami czy z obecnością naczyniaków. Procedura obejmuje naczyniaki na ciele i na twarzy.
Zamykanie naczynek, usuwanie naczyniaków oraz zmian barwnikowych należy do zabiegów laserowych, jakie w ramach Dermatologii wykonują lekarze Szpitali Jednodniowych „Klinika Medyczna Ibis”. Jako jedne z trudniejszych do leczenia i usunięcia, naczyniaki są tu usuwane laserem pulsacyjno-barwnikowym VBeam o długości fali 595 nm, a dzięki chłodzeniu kriogenem są to zabiegi praktycznie bezbolesne. Pod wpływem energii laserowej, za pomocą prawidłowo dobranej energii można usuwać zmiany bez naruszania ciągłości skóry. Światło lasera jest pochłaniane przez hemoglobinę i zamieniane w ciepło, które niszczy zmiany w efekcie tzw. fototermolizy.
W zabiegach z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej specjalizuje się Kamax Estetyka, gdzie zmiany naczyniowe typu teleangiektazje, naczyniaki płaskie i jamiste usuniemy chirurgicznym laserem diodowym z serii Metrum. Światło lasera o długości 940 nm jest jednym z najlepiej pochłanianych przez hemoglobinę zawartą we krwi i jednocześnie w niewielkim stopniu pochłaniane przez melaninę, ograniczając ryzyko powstawania przebarwień. Zespół medyczny współtworzy lek. med. Elżbieta Owczarek-Miłow, lekarz medycyny estetycznej, członek Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii.