Zabieg całkowitego usunięcia napletka z penisa wykonywany jest specjalnymi nożyczkami lub za pomocą małego skalpela dzięki precyzyjnemu cięciu, pozostałą skórę zamykając rozpuszczalnymi szwami. Procedurę u dzieci wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, u dorosłych - w znieczuleniu miejscowym. W Polsce zarówno częściowe, jak i całkowite usunięcie napletka wykonywane ze względów medycznych, np. jako sposób leczenia stulejki, jest objęte ubezpieczeniem zdrowotnym. Obrzezanie z innych względów pacjent finansuje z własnych środków.
Zabiegi na prąciu – obrzezanie w częstochowskich placówkach
Choroby narządów płciowych skonsultować można z prof. dr hab. n. med. Sławomirem Letkiewiczem. Ten urolog, chirurg i androlog w swojej praktyce, oprócz chirurgii urologicznej i operacyjnego leczenia schorzeń układu moczowego, w ramach operacji prącia wykonuje m. in. obrzezanie całkowite i częściowe, operacje stulejki i krótkiego wędzidełka. Prof. Letkiewicz jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego.
Zbyt mocno przytwierdzony do prącia napletek, którego nie można odciągnąć, trudności podczas oddawania moczu oraz częste infekcje, których doświadcza również partnerka to główne przyczyny medyczne, z powodu których należy skonsultować możliwość przeprowadzenia obrzezania. Niekiedy jest ono wręcz wymagane z powodu przewlekłych stanów zapalnych, pomijając najbardziej powszechne – względy religijne. Operacyjnym leczeniem stulejki z obrzezaniem oraz plastyką napletka, zajmuje się dr n. med. Zenon Rudzki, specjalista urolog, chirurg w zakresie swojego Ośrodka Urologii Laserowej i Małoinwazyjnej. Wszystkie procedury przeprowadza ambulatoryjnie.
Szeroki zakres zastosowań, szybka rekonwalescencja i brak szpecących blizn to kilka atutów małoinwazyjnych zabiegów i operacji wykonywanych w ramach Urologii Krótkoterminowej Poradni Urologicznej Angelius w Katowicach, gdzie ofertę stanowi m. in. elongacja wędzidełka oraz obrzezanie wykonywane zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i ogólnym.