Obrzezanie jest zabiegiem, na który decydują się mężczyźni nie tylko z powodu medycznej kwalifikacji lekarskiej, której przyczyną są choroby tj. ciężkie przypadki stulejki, zapalenie żołędzi bądź przewlekłe infekcje dróg moczowych. Coraz częściej powodem są także względy higieny osobistej lub chęć poprawy życia seksualnego. U obrzezanych mężczyzn występuje również mniejsze ryzyko zarażenia wirusem HIV czy HPV.
Zabiegi obrzezania w Łodzi
W prywatnym Gabinecie Urologicznym dr. Piotra Kowalskiego, chirurga ogólnego i urologa, można umówić się na różnorodne zabiegi wykonywane na układzie moczowo-płciowym, w tym na zabieg obrzezania. Lekarz ten wyleczy także stulejkę, prostatę lub zajmie się problemami z przedwczesnym wytryskiem. Dr Kowalski chirurgiem ogólnym został w 1980 roku, a specjalizację z urologii zrobił w 1987 i od tej pory praktykował w zawodzie, a w 1998 r. otworzył własny gabinet urologiczny.
Lekarz Ryszard Maranda, chirurg ogólny i urolog, w swoim prywatnym Gabinecie Urologicznym w Łodzi przeprowadza operacje klasyczne nie tylko cyrkumcyzji, ale także stulejki, cystektomii, prostatektomii radykalnej czy wodniaka jądra. Pacjent może się poddać tutaj także operacji endoskopowej, np. PCNL lub URSL. Dr Maranda specjalizację z urologii zrobił w 1988 roku, natomiast w latach 1989-2001 był zastępcą ordynatora Oddziału Urologii Szpitala Regionalnego w Tuszynku. Jest współautorem kilku publikacji medycznych z dziedziny urologii, np. "Atlas zabiegów urologicznych z wykorzystaniem jelita", "Anegdota w urologii".
Do swojego prywatnego Gabinetu Urologicznego Med-Kontakt zaprasza również dr Włodzimierz Kuligowski, specjalista chirurgii ogólnej i urologii. Z tej pierwszej dziedziny tytuł uzyskał w 1987 roku, z drugiej w roku 1991, natomiast doktorem nauk medycznych jest od 1995 roku. Dr Kuligowski przeprowadza operacje na męskich narządach płciowych, lecząc dolegliwości tj. stulejka a także wykonuje obrzezanie częściowe lub całkowite. Pan doktor zajmuje się także plastyką prącia i jąder oraz wycinaniem zmian chorobowych układu moczowo-płciowego.
Prywatny Gabinet Urologiczny dr. Lecha Hryniewieckiego, chirurga ogólnego i urologa, to miejsce, gdzie mężczyzna może poddać się zabiegowi obrzezania, a także leczenia stulejki, wodniaków i zapalenia jąder czy zaburzeń wzwodu. Dr Hryniewiecki jest chirurgiem ogólnym od 1983 roku, a tytuł z urologii uzyskał w roku 1990. Swoje doświadczenie zawodowe z zakresu tej ostatniej dziedziny zdobywał na Oddziale Urologii i Transplantacji Nerek Szpitala im. Pirogowa w Łodzi.
W swoim Gabinecie Urologicznym dr Andrzej Święs, chirurg ogólny, urolog i transplantolog kliniczny, przeprowadza zabiegi w sali operacyjnej ze znieczuleniem miejscowym lub ogólnym z obecnością anestezjologa. Można poddać się tutaj operacji całkowitego lub częściowego obrzezania, krótkiego wędzidełka lub stulejki. Dr Święs został specjalistą urologiem w 1984 roku i od tej pory zdobywał doświadczenie zawodowe z tej dziedziny medycyny, pracując jako urolog m.in. w Przychodni dla studentów "Palma" (lata 1978-1987), w Przychodni Kolejowej (lata 1978-2001) oraz w Spółdzielni Lekarzy Specjalistów (lata 1980-2007). Ponadto jest współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych z dziedziny urologii i transplantologii, np. "Operacyjne leczenie gruczolaka stercza w Oddziale Urologicznym Szpitala im. Pirogowa w Łodzi oraz w Oddziale Urologicznym w Perugii w ostatnim dziesięcioleciu".
Dr Paweł Wędzikowski, chirurg ogólny i urolog, przyjmuje w prywatnym Gabinecie Urologicznym pacjentów chcących poddać się nie tylko zabiegowi cyrkumcyzji, ale także innym operacjom techniką laparoskopową, endoskopową lub klasyczną. Pan doktor usunie żylaki powrozka nasiennego, zrobi biopsję prostaty lub punkcję torbieli. Dr Wędzikowski jest urologiem od 1988 roku, a chirurgiem ogólnym od 1983 roku. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. pracując jako ordynator Oddziału Urologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu.