Zabieg obrzezania całkowitego i częściowego cieszy się wśród mężczyzn coraz większą popularnością. Wykonywany jest najczęściej ze wskazań medycznych w przypadku stulejki i nawracających stanów zapalnych żołędzi, rośnie jednak liczba panów, którzy poddają się obrzezaniu z przyczyn estetycznych i religijnych. Zabieg obrzezania polega na usunięciu całości bądź części napletka i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym z zastosowaniem rozpuszczalnych szwów. Czas trwania procedury to zazwyczaj do godziny a pacjent od razu po zabiegu może opuścić klinikę.
Popularne warszawskie placówki urologiczne i chirurgiczne
W Warszawie znajduje się wiele doskonałych placówek, które swoim pacjentom oferują zabiegi obrzezania. Jedną z nich jest Centrum Medyczne Malbad, gdzie zabiegi przeprowadza prof. nadzw. dr hab. n. med. Wojciech Perdzyński – znany w całej Polsce i poza jej granicami specjalista w zakresie urologii. Prof. Perdzyński jest członkiem licznych prestiżowych stowarzyszeń naukowych, w tym Europejskiego Towarzystwa Urologów Dziecięcych, Polskiego Towarzystwa Urologicznego i Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych, jest też autorem ponad stu publikacji naukowych i aktywnym uczestnikiem konferencji, szkoleń i kongresów naukowych, organizowanych zarówno w Polsce, jak i za granicą (Praga, Belgrad, Bruksela, Lizbona).
Kolejną warszawską placówką, w której można poddać się zabiegowi obrzezania całkowitego jest NZOZ Szpital Mazovia, gdzie specjalistą w zakresie urologii jest prof. dr hab. n. med. Andrzej Borkowski. Prof. Borkowski jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, przewodniczącym Rady Naukowej szpitala oraz autorem ponad 100 prac popularno-naukowych oraz blisko 250 artykułów. Jego kompetencje oraz szeroką wiedzę potwierdza członkostwo w prestiżowych polskich i zagranicznych stowarzyszeniach naukowych, takich jak Polskie Towarzystwo Urologiczne, którego jest prezesem, oraz Europejskie Towarzystwo Urologiczne. W skład zespołu urologicznego placówki wchodzą również inni uznani specjaliści w tej dziedzinie, m.in. prof. dr hab. n. med. Piotr Radziszewski oraz dr hab. n. med. Igal Mor.
Zabieg obrzezania w Warszawie
Zabieg obrzezania można przeprowadzić także w Klinice Medycyny Estetycznej Dr Adama Gumkowskiego. Zabiegi chirurgiczne przeprowadza kierujący placówką lek. med. Adam Gumkowski – specjalista chirurgii estetycznej oraz specjalista II stopnia chirurgii ogólnej, lekarz z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Panowie w placówce mogą się także poddać zabiegom powiększania penisa i wszczepienia sztucznego jądra.
Warto polecić również Specjalistyczną Przychodnię Nasmed – nowoczesną, palcówkę wyposażoną w wysokiej klasy specjalistyczny sprzęt (aparat do USG 3D/4D, endosonograf, urządzenie do KTG). W ramach chirurgii męskich narządów płciowych w klinice wykonywane są również zabiegi podcięcia wędzidełka penisa, operacje stulejki oraz operacyjne leczenie wodniaka jądra, a specjalistą w zakresie urologii w placówce jest lek. med. Piotr Kuzaka.
Panowie, pragnący poddać się zabiegowi obrzezania mogą udać się także do Kliniki Chirurgii Plastycznej Dr Andrzeja Sankowskiego, gdzie zabiegi obrzezania przeprowadza dr n. med. Lubomir Lembas. Dr Lembas jest absolwentem warszawskiej Akademii Medycznej, chirurgiem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz członkiem licznych prestiżowych stowarzyszeń naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.
Kolejną stołeczną placówką, oferującą swoim pacjentom zabieg obrzezania jest Lecznica Położniczo-Chirurgiczna Iatros, która na rynku usług medycznych funkcjonuje już od 1992 roku. Placówka oferuje swoim pacjentom szereg zabiegów z zakresu urologii, w tym operacyjne leczenie schorzeń jąder i moszny, zabiegi plastyki wędzidełka i usuwania kłykcin kończystych, a specjalistami w tej dziedzinie są lek. med. Jacek Łempicki i lek. med. Paweł Szalecki.
Zabieg obrzezania ma w swojej ofercie również Klinika Medyczna Ibis, gdzie zabiegi z zakresu chirurgii urologicznej przeprowadza dr n. med. Cezary Torz. Panowie w placówce mogą się również poddać procedurom wydłużenia wędzidełka prącia, biopsji prącia i biopsji gruboigłowej gruczołu krokowego pod kontrolą USG.