W wyniku noszenia nieprawidłowego obuwia i ciągłego ucisku na stopach mogą pojawić się modzele i nagniotki, czyli tzw. odciski. Zmiany te wyglądają nieestetycznie, często też są bolesne. Do ich leczenia stosowano maści zawierające składniki złuszczające lub wykonywano zabiegi chirurgiczne. Obecnie do leczenia stosuje się lasery, jako metodę bezpieczną, małoinwazyjną i pozwalającą na szybką regenerację.
Kliniki, w których możesz laserowo usunąć odciski
Centrum Dermatologii Symbiosis w Poznaniu to miejsce, w którym zmiany są usuwane przy pomocy lasera erbowego. Zabieg wykonywany jest przez specjalistę chirurgii ogólnej, lek. med. Bartłomieja Kuczyńskiego. W 2011r ukończył kurs obsługi urządzenia Fotona SP Plus, które emituje wiązki światła laserowego wykorzystywane podczas zabiegu. Uczestniczył w kursie doskonalącym „Postępy w chirurgii plastycznej” w Warszawie w 2006r.
W Szczecinie, w Centrum Dermatologii Laserowej, Estetycznej i Dermatochirurgii Laser- Medica można skorzystać z pomocy dr n. med. Sylwii Farfał- Kałuckiej. Jest specjalistą dermatologii i wenerologii. Ukończyła szkolenie w zakresie stosowania laserów CO2 organizowane przez firmę Shar- Pol, warsztaty „Możliwości lasera frakcyjnego” w Warszawie w 2007r, a w 2008r kurs „Od lasera IPL/VPL do radiacji”. Posiada certyfikat potwierdzający umiejętność stosowania lasera Fraxel re:store. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Europejskiego Stowarzyszenia Dermatologi Estetycznej i Kosmetycznej.
W swojej ofercie laserowe usunięcie odcisków posiada również Centrum Chirurgiczne Fragmat- Med w Łodzi. Zabiegi wykonuje tam lek. med. Mariusz Wojtczak. Jest on specjalistą chirurgii ogólnej, od 2002 pełni funkcję asystenta w Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Politechniki Łódzkiej. Laserowo leczy głównie znamiona, zmiany naczyniowe, przebarwienia i blizny. Współautor artykułu „Zastosowanie metody fotodynamicznej w leczeniu powierzchownych nowotworów skóry” oraz „Terapia fotodynamiczna alternatywa chirurgicznego leczenia nowotworów”.
Pozbyć się zmian na stopach można w Centrum Terapii Laserowej we Wrocławiu. Ośrodek ten działa już od ponad 20 lat, jako pierwszy w Polsce posługiwał się laserem argonowym w terapii naczyniaków. Centrum należy do Polskiego Towarzystwa Terapii Laserowej i Dermatologicznej. Zabiegi wykonuje lek. med. Dorota Bałazińska, specjalista chirurg. Od ponad 20 lat wykonuje zabiegi z zakresu laseroterapii. Doświadczenie zdobywała m.in. w II Klinice Chirurgii Akademii Medycznej we Wrocławiu. Interesuje się naturalną medycyną starohinduską (ayurveda).
Osobom u których występuje problem odcisków, z pomocą może przyjść Jeleniogórskie Centrum Terapii Laserowej. Właścicielem i zabiegowcem jest specjalista chirurgii ogólnej, lekarz medycyny estetycznej Jarosław Wilk. Jest on członkiem Towarzystwa Medycyny Estetycznej, Stowarzyszenia Dermatologów Estetycznych i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów. Swoje kwalifikacje podnosi w szkoleniach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej oraz Centrum Szkoleniowe Fenice.
W Bielsku- Białej i Jaworznie znajduje się klinika Esteuroda- Medycyna Estetyczna i Chirurgia. Zabiegami laserowego usuwania modzeli i nagniotków zajmuje się dr n. med. Artur Sandelewski, który jest jednocześnie właścicielem kliniki. Dr Sandelewski jest specjalistą chirurgii ogólnej i ukończył Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej w Warszawie, co dało mu tytuł lekarza medycyny estetycznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti Aging oraz Towarzystwa Chirurgów Polskich. Zakres swojej wiedzy poszerza uczestnicząc w kursach organizowanych przez Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej i Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.