Spadek napięcia oraz rozluźnienie tkanek pochwy w następstwie porodów może mieć negatywny wpływ na jakość doznań seksualnych. Odwrócenie tych zmian umozliwia nowoczesna i nieinwazyjna terapia wzmacniająca siłę mięśni pochwy z zastosowaniem lasera – LVR (Laser Vaginal Rejuvenation). Celem metody jest ujędrnienie i obkurczenie kanału pochwy wskutek fototermalnej odbudowy kolagenu, doprowadzając do poprawy elastyczności i wzrostu wytrzymałości tkanek oraz zmniejszenia światła pochwy. Nieinwazyjny i bezkrwawy zabieg wykonywany jest w warunkach gabinetu zabiegowego, wymaga 5-7 dniowej rekonwalescencji oraz miesięcznej absencji seksualnej.
Laserowe odmładzanie pochwy w Opolu – gdzie wykonywany jest zabieg?
Laserowe odmładzanie pochwy oraz laserowe leczenie nietrzymania moczu to zabiegi, jakie w ramach ginekologii estetycznej oferuje NZOZ Ginekologiczno-Położniczy JOLA-MED. Rewitalizacja (ujędrnianie) ścian pochwy z użyciem lasera CO2 Beladona, stosowanego w placówce, polega na obkurczaniu tkanek i zwiększeniu ich napięcie dzięki specjalnej końcówce endowaginalnej, którą wprowadza się do wnętrza pochwy. Wyposażony ponadto w skaner, laser działa bezpośrednio na ścianki pochwy stymulując tkankę do regeneracji dzięki dwufazowemu impulsowi energii. Procedura odmładzająca obejmuje również srom z wykorzystaniem końcówki frakcyjnej, minimalizującej efekty uboczne. Ofertę placówki stanowią ponadto zabiegi obkurczania pochwy z użyciem nici pochwowych Vaginal Narrower oraz preparatu na bazie kwasu hialuronowego Desirial.
Spadek napięcia i rozluźnienie pochwy, spowodowane porodami bądź procesem starzenia się, na terenie Opola można także leczyć w Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej Arkadia, gdzie jedną z procedur ginekologii estetycznej jest zabieg ujędrniania pochwy IntimaLase. Wykonywany przez przeszkolonego i certyfikowanego lekarza ginekologa, zabieg korzysta z technologii Er:YAG Fotona o długości fali 2940 nm i polega na wprowadzeniu do pochwy specjalnej głowicy, która zapewnia remodeling kolagenu, ujędrniając naświetlane tkanki. Do przeprowadzenia procedury wymagany jest tu aktualny wynik cytologii, badanie USG (dopochwowe) oraz ocena stan narządu rodnego, potwierdzająca brak zmian patologicznych.