Kość promieniowa (z łac. radius) należy do kości przedramienia (obok łokciowej) i jest kością długą - jej długość przewyższa szerokość i grubość. Najczęstszym urazem tej kości jest złamanie na skutek urazu - upadku na wyciągniętą kończynę. Do złamania może dojść w różnych odcinkach: złamanie Collesa (w odcinku dalszym), złamanie w okolicy wyrostka dziobiastego, w okolicy trzonu kości oraz w okolicy nadgarstka. Urazy kości promieniowej są niezwykle trudne w leczeniu, dlatego często po leczeniu zachowawczym i rehabilitacji lub pierwotnej operacji tej części przedramienia, pacjent musi zostać poddany operacji korekcyjnej, zwanej osteotomią.
Operacja korekcyjna nieprawidłowego zrostu kości promieniowej w ofercie polskich ośrodków ortopedycznych
Zabieg plastyki korekcyjnej w nieprawidłowym zroście kości promieniowej to propozycja medyczna z zakresu zabiegów w obrębie łokcia i przedramienia Szpitala Avimed, mieszczącego się Katowicach. Placówka ta może zaoferować także osteotomię skracającą kości łokciowe, otwartą repozycję i stabilizację wewnętrzną złamania dalszego końca kości promieniowej. Ponadto wykonywana jest tutaj operacyjna repozycja i stabilizacja złamania głowy kości promieniowej oraz operacyjna repozycja i wewnętrzna stabilizacja złamania trzonu kości promieniowej i łokciowej.
Lekarzem, wykonującym osteotomię korekcyjną kości promieniowej, przyjmujący pacjentów w Łodzi, jest lek. med. Miłosz Andrzejewski, ortopeda i traumatolog narządu ruchu (specjalizacja w 2013 roku), który swoje doświadczenie z przeprowadzania takich zabiegów zdobywał w Klinice Chirurgii Ręki Katedry Ortopedii, Traumatologii i Rehabilitacji Pourazowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi. Jest współautorem wielu publikacji naukowych z dziedziny ortopedii, np. artykułu "Osteotomia korekcyjna wadliwie wygojonych złamań dalszej nasady kości promieniowej - ocena wyników leczenia", który ukazał się w "Kwartalniku Ortopedycznym" w 2011 roku.
Osteotomia korekcyjna nieprawidłowego zrostu kości promieniowej oferowana jest także przez dr. n. med. Bartłomieja Kordasiewicza, specjalistę ortopedii i traumatologii narządu ruchu (od 2008 roku), posiadającego doświadczenie z przeprowadzania zabiegów ortopedycznych, zdobyte w Klinice Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. A. Grucy CMKP w Otwocku. Lekarz ten jest autorem publikacji "Leczenie złamań końca dalszego kości promieniowej", która ukazała się w "Postępach Nauk Medycznych" w 2007 roku.