Wskazania do laserowego podcięcia wędzidełka języka mogą być zarówno logopedyczne - wynikające z nieprawidłowego przyczepu wędzidełka wargi górnej oraz języka, czego następstwem jest zmniejszenie ruchliwości i zaburzenia wymowy głosek - jak i typowo stomatologiczne. W tym ostatnim przypadku dominują względy protetyczne lub ortodontyczne, związane z koniecznością podcięcia przerośniętego wędzidełka i jego nieprawidłowego przyczepu w celu dopasowania protezy bądź jej użytkowania, lub przed nałożeniem aparatu ortodontycznego.
Gdzie w Warszawie wykonywany jest zabieg podcięcia wędzidełka językowego laserem?
Ze wskazań logopedycznych podcięcie laserowe wędzidełka języka oferują stomatolodzy Centrum Ortodoncji i Implantologii Odent, a zabiegi chirurgiczne dla dzieci obejmują również podcięcie wędzidełka wargi górnej i dolnej oraz usunięcie zębów mlecznych. Wszystkie zabiegi wykonywane są w komputerowym znieczuleniu The Wand. Każdą procedurę u dzieci poprzedza konsultacja oraz wizyta adaptacyjna, a oferta stomatologii dziecięcej obejmuje ponadto leczenie ortodontyczne, profilaktykę (oczyszczanie, lakierowanie i lakowanie zębów) oraz wypełnienia w zębach mlecznych.
Wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej realizuje High Dental Care, zaczynając od zabiegów na wędzidełkach i usunięciu zęba, przez implanty, na rekonstrukcji wyrostka zębodołowego i operacjach ortognatycznych kończąc. W przypadku nieprawidłowego przyczepu wędzidełka języka, krótki zabieg jego podcięcia wykonywany jest laserowo w znieczuleniu miejscowym. W pozostałych procedurach, zarówno na życzenie klienta jak i ze wskazań medycznych, może być stosowane znieczulenie ogólne. Zabieg podcięcia wędzidełek wykonywany jest także w przypadku chorób przyzębia, obok takich procedur jak m.in. kiretaż, operacja płatowa czy osteoplastyka.
Chirurgia stomatologiczna należy również do kompetencji lek. stom. Dawida Słomczewskiego, który, oprócz plastyki wędzidełek i chirurgicznego usuwania ósemek oraz zębów zatrzymanych, specjalizuje się w zaawansowanym leczeniu endodontycznym pod mikroskopem wraz z reendo. Lekarz stomatolog, w swojej praktyce skupia się także na uzupełnieniach protetycznych oraz rekonstrukcji uzębienia z wykorzystaniem najnowszych technologii, m. in. komputerowego projektowania zębów w systemie Cerec 3D, skanowania wewnątrzustnego i cyfrowej analizie zgryzu.