Podczas zabiegu rekonstrukcji rewizyjnej więzadła krzyżowego przedniego uszkodzone więzadło zastępuje się pojedynczym grubym pęczkiem ścięgnistym. Najpierw artroskopowo ocenia się uszkodzenie więzadła, następnie pobiera się wybrane ścięgna do przeszczepu. Podczas zabiegu do stawu kolanowego wprowadza się jego przeszczep, który mocuje się w dwóch tunelach kostnych: udowym i piszczelowym. Przy zabiegu używa się też implantów mocujących przeszczep. Zabieg ma na celu odtworzenie stabilności kolana. Cały zabieg trwa ok 1,5 godziny, kończyna się wymaga opatrunku gipsowego, pozostawia małe 1 cm blizny, a pacjent po 2-3 dniach od zabiegu może zostać wypisany do domu.
Gdzie w Polsce można wykonać rekonstrukcję rewizyjną więzadła krzyżowego przedniego (ACL) z użyciem implantu
W Warszawie lekarzem, który wykonuje zabiegi rekonstrukcji wiązadeł krzyżowych jest dr n. med. Maciej Ambroziak, specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Specjalizuje się technikach artroskopowych chirurgii kolana. Doświadczenie zdobywał na stypendiach i szkoleniach zagranicznych m.in. w Amerykańskiej Fundacji Kościuszkowskie,oraz w Insall Scott Kelly Institute oraz w Hospital for Special Surgery w Nowym Yorku. Doktor jest też instruktorem kursów z zakresu chirurgii artroskopowej i artroskopowych rekonstrukcji więzadeł.
Z kolei we Wrocławiu rekonstrukcje zerwanych więzadeł wykonuje prof. dr hab. n. med. Szymon Dragan, specjalista I i II stopnia z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Profesor jest uczestnikiem licznych kursów i szkoleń ortopedycznych w kraju i za granicą m.in. stażu z zakresu endoprotezoplastyki stawu kolanowego w Szpitalu Uniwersyteckim w Leeds w Wielkiej Brytanii. Jest on członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego. Profesor w 2010 roku uzyskał Pierwszą Nagrodę Premiera za wybitne osiągnięcia naukowo-techniczne w ramach badań "Nieinwazyjny system planowania i wspomagania zabiegów operacyjnych w szczególności ortopedycznych u laryngologicznych", które realizowane były przez polskich lekarzy we współpracy z naukowcami Uniwersytetu w Ulm i Frankfurcie.
W Łodzi zerwane więzadła można zrekonstruować operacyjnie u dr n. med. Grzegorza Kubiaka. Doktor jest absolwentem Łódzkiej Akademii Medycznej i specjalistą w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jest też członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej i szczególnie interesuje się leczeniem i rehabilitacją urazów sportowych.