Obliteracja żylaków, czyli skleroterapia kompresyjna, to popularny zabieg leczenia drobnych żylaków kończyn dolnych, który polega na miejscowym uszkodzeniu chorobowo zmienionego naczynia poprzez podanie leku do jego światła. Procedura wiąże się z ostrzykiwaniem wskazanych miejsc, całkowicie wyłączając naczynie z układu. Integralną częścią terapii jest zastosowanie bezpośrednio po zabiegu opatrunku uciskowego (pończocha lub specjalny bandaż) oraz konieczność intensywnego spaceru przez około 30 minut. W zależności od wskazań lekarza, kompresjoterapia trwa od tygodnia do dwóch. Skleroterapia może wymagać powtórzeń – 2-4 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.
Obliteracja naczyń żylnych kończyn dolnych w Bydgoszczy
Leczeniem niewydolności żylnej kończyn dolnych w postaci drobnych żylaków, naczyń siatkowatych oraz teleangiektazji zajmuje się zespół Clinic Derm, który chorobowo zmienione żyły usuwa metodą skleroterapii. Zabieg standardowo kończy założenie uciskowej pończochy. Zabieg realizowany jest w ramach medycyny estetycznej, a szeroka oferta terapeutyczno-pielęgnacyjna pozwala na kompleksowe uzupełnienie procedury m.in. zabiegami z zakresu dermatochirurgicznego leczenia zmian skórnych w postaci naczyniaków, przebarwień lub blizn z zastosowaniem lasera Fotona, elektrokoagulacji lub krioterapii.
Rozszerzone naczynia żylne w obrębie powierzchownych warstw skóry skleroterapią iniekcyjną z zastosowaniem środka farmakologicznego leczy również dr n. med. Sylwia Oczachowska-Szafkowska, lekarz medycyny estetycznej. Absolwentka Akademii Medycznej w Bydgoszczy i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego jest członkiem m.in. Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, a jej Gabinet jest certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anty-Aging.
Skleroterapia naczyń żylnych kończyn dolnych to również propozycja Kliniki Fenomed, gdzie zabieg realizowany jest w ramach Dermatologii estetycznej. Czas zabiegu zależy od zaawansowania zmian i obejmuje od od kilku do kilkudziesięciu wkłuć w ciągu 15-45 minut. Zwykle wymagane są 2-3 sesje w odstępie 3-4 tygodni, co uwarunkowane jest indywidualnie. Po zabiegu, przez okres około tygodnia stosowane są rajstopy uciskowe lub bandaż elastyczny. Alternatywą dla skleroterapii jest laser, a placówka bardzo często przeprowadza terapie skojarzoną.