Brodawki wirusowe zwane inaczej kurzajkami tworzą się głównie na palcach, dłoniach i stopach, i są spowodowane infekcją wirusową (HPV). Występują u osób z osłabionym układem immunologicznym (u 10% populacji) i mogą być bardzo łatwo przenoszone przez bliski kontakt fizyczny. W zależności od ich rodzaju usuwa się kurzajki za pomocą np. specjalistycznych kremów, kriochirurgii, elektrokoagulacji lub laserowo.
Dłonie i stopy bez kurzajek
W Klinice Dermatologii i Medycyny Estetycznej MediDerm z zakresu dermatochirurgii proponowane są m.in. zabiegi usuwania brodawek wirusowych różnego typu (zwykłe, płaskie, brodawki stóp, przejściowe czy brodawki płciowe) za pomocą lasera CO2, krioterapii, usunięcia chirurgicznego czy metod chemicznych. Ponadto można tutaj także poddać się likwidacji innych zmian na skórze, np. kaszaków, włókniaków czy nagniotków. Na zabiegi zaprasza dr Roman Prończuk, specjalista dermatologii i wenerologii (I stopnia od 1997 roku oraz II stopnia od 2002 roku), który w swoim dorobku medycznym zgromadził liczne certyfikaty, potwierdzające jego udział w szkoleniach i konferencjach z zakresu dermatologii, np. z kursu pt. "Podstawowe techniki operacyjne w dermatologii" (Jurata 2003 rok).
DerMedicus to Gabinet Dermatologii Estetycznej, Klinicznej i Alergologii, gdzie można poddać się m.in leczeniu brodawek wirusowych za pomocą krioterapii (wymrażania) lub elektrokoagulacji (usuwanie prądem elektrycznym). Z innych chorób skóry leczone są w taki sposób: kłykciny kończyste, włókniaki, brodawki łojotokowe czy rogowacenie słoneczne. Pacjentami zajmuje się m.in. dr n. med. Agnieszka Piątkowska, specjalista dermatologii i wenerologii (I stopnia od 1998 roku), która swoje doświadczenie zdobywała w Klinice Dermatologicznej CSK WAM (obecnie Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie) w latach 1996-2006 oraz na licznych szkoleniach i konferencjach.
Centrum Dermatologii Dermedica zaprasza swoich pacjentów na zabiegi usuwające różne zmiany skórne, wśród których można wymienić m.in. kurzajki likwidowane tutaj za pomocą mrożenia ciekłym azotem, elektrokoagulacją bądź łyżeczkowaniem. Ponadto leczona jest w tym gabinecie łuszczyca, grzybica, opryszczka oraz łojotokowe zapalanie skóry, trądzik i wiele innych chorób. Do kadry medycznej należy tutaj dr Ewa Ordyńska, specjalista dermatologii i wenerologii (I stopnia od 1985 i II stopnia od 1989 roku) oraz alergologii (II stopnia od 1992 roku), która swoje doświadczenie zdobywała w Dermatologicznym Szpitalu Św. Łazarza w Warszawie. Fachu dermatologicznego uczyła się od najlepszych. np. u dr n. med. Oleny Chowaniec (specjalizacja II stopnia).
Na zabieg usunięcia brodawki wirusowej na dłoni lub stopie można także przyjść do Centrum Medycyny Estetycznej Viva Derm. Lekarze stosują tutaj różne metody pozbycia się kurzajek, tj. terapię laserową, krioterapię (kurzajki zwykłe, płaskie i stóp) oraz elektrokoagulację. Przy pomocy tych metod zlikwidują także brodawki łojotokowe, naczyniaki gwiaździste, gruczolaki potowe i łojowe oraz znamiona naskórne. Zespół lekarzy tworzy tu m.in. dr Olga Warszawik, dermatolog i wenerolog od 2014 roku, która swoje doświadczenie zdobywała m.in. w Katedrze i Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także odbyła kursy zagraniczne w Graz (Austria) oraz w Berlinie (Niemcy).
Gabinet Dermatologii Leczniczej i Estetycznej Ekoderm posiada w swojej ofercie medycznej zabiegi usuwania kurzajek na różne sposoby. Można z nich wymienić: laser CO2 oraz łyżeczkowanie. Ponadto w taki sposób pacjent może się pozbyć również brodawek łojotokowych, kłykcin kończystych czy mięczaków zakaźnych i włókniaków. W takich zabiegach specjalizuje się tutaj dr Ewa Skulska, dermatolog i wenerolog od 2007 roku. Posiada bogate doświadczenie z dermatologii zdobyte m.in. w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus.
W Centrum Medycznym Damiana brodawki wirusowe zostaną wyleczone poprzez krioterapię, elektrokoagulację oraz metodą chirurgiczną. Zajmuje się tym dr n. med. Aleksandra Ceregra, dermatolog i wenerolog oraz pediatra, która w swojej praktyce specjalizuje się w krioterapii i łyżeczkowaniu brodawek, włókniaków i mięczaków zakaźnych. Obyła liczne kursy szkoleniowe z dermatologii.