Brodawki zwykłe to jedne z rodzajów brodawek powstałe na skutek działania wirusa brodawczaka. Powstają z reguły na palcach, twarzy, skórze głowy a także na łokciach i kolanach. Są bardzo szybko przenoszone przez niewielki kontakt fizyczny z drugim człowiekiem, np. podanie ręki. U osób, u których już występują brodawki bardzo łatwo się przenoszą, dlatego tak ważne jest ich szybkie wyleczenie.
Skóra bez brodawek
Centrum Medyczne Dermiq oferuje kilka sposobów pozbycia się brodawek zwykłych. Należy do nich: leczenie laserem CO2, krioterapia, elektrokoagulacja oraz łyżeczkowanie. Lekarz usunie tutaj także inne rodzaje brodawek tj. brodawki łojotokowe, brodawki płciowe (kłykciny kończyste), włókniaki miękkie czy znamiona barwnikowe. Jednym z lekarzy zajmującym się takimi zabiegami jest dr Anita Tarajkowska-Olejnik, specjalista dermatologii i wenerologii I stopnia od 1999 roku, która doświadczenie swoje zdobywała w Klinice Dermatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie.
Klinika Renesansowa w zakresie zabiegów dermatologicznych proponuje usuwanie różnych zmian skórnych metodą kriochirurgii a także metodą chirurgiczną tradycyjną. Likwiduje w ten sposób nie tylko brodawki zwykłe, ale także mięczaki zakaźnie, kłykciny kończyste, brodawki łojotokowe oraz włókniaki. Ponadto przeprowadzana jest tutaj także biopsja skóry oraz badania histopatologiczne wycinków. Pacjentami zajmuje się dr Udaya Dev Acharya, specjalista dermatologii i wenerologii, który swoich umiejętności i doświadczenia w tej dziedziny medycyny nabywał podczas pracy w Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
W przychodni Centrum Medycznego Damiana można spotkać się lekarzem dermatologiem, który wyleczy zmiany skórne, tj. brodawki zwykłe na palcach, stopach czy innych częściach ciała. W tym celu wykorzystuje metodę krioterapii, elektrokoagulacji, łyżeczkowania lub odparowanie brodawki za pomocą lasera CO2. Dobór odpowiedniej metody zależy od wielkości i umiejscowienia brodawki. Na takie zabiegi można się umówić do dr Aleksandry Zaremby, specjalisty dermatologii i wenerologii (I stopnia od 1995 i II stopnia od 1999 roku). Podnosiła ona swoje kwalifikacje wielokrotnie uczestnicząc w kursach dermatologicznych, np. "Nowoczesne techniki elektrochirurgiczne. Usuwanie zmian skórnych" w 2005 roku.
Na likwidację brodawki na skórze można także udać się do Gabinetu Dermatologii i Medycyny Estetycznej Prima Derm, w którym z zakresu zabiegów dermatochirurgicznych przeprowadzane jest usuwanie brodawek wirusowych zwykłych i płaskich, a także brodawek łojotokowych, brodawek narządów płciowych czy zmian przednowotworowych i nowotworowych skóry. Lekarz stosuje tutaj metodę elektrokoagulacji, krioterapii, wykorzystuje laser CO2 lub zwykły skalpel. Do personelu medycznego należy tutaj m.in. dr Alicja Parysek, dermatolog, która pogłębia swoją wiedzę medyczną, pracując w Klinice Dermatologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie oraz uczestnicząc w zagranicznych i polskich szkoleniach i konferencjach z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej.
W Klinice Miracki BeautymeD do usuwania różnorodnych zmian skórnych wykorzystywany jest laser CO2, Dzięki niemu lekarz może tutaj wypalić nie tylko brodawki wirusowe zwykłe, ale także kłykciny kończyste, naczyniaki rubinowe, włókniaki jak również niektóre znamiona barwnikowe czy inne narośla skórne. Lekarzem tym jest dr n. med. Marcin Zakrzewski, specjalista dermatologii i wenerologii od 2010 roku oraz lekarz medycyny estetycznej. Swoje kwalifikacje podnosił na konferencjach i kursach w kraju i za granicą, np. uczestnictwo cyklicznym kongresie World Congress of Dermatology.
W Gabinecie Medix Art-Derm z zakresu dermatologii przeprowadzana jest diagnostyka a także usuwanie zmian skórnych laserami - CO2 i frakcyjnym, zamrażania ciekłym azotem, elektrokoagulacją a także łyżeczkowaniem oraz wycięciem chirurgicznym. Taki zabiegom mogą poddać się pacjenci, którzy chcą pozbyć się nie tylko brodawek wirusowych, ale także łojotokowych i innych zmian skórnych. Zabiegi przeprowadza dr n. med. Iwona Pniewska, dermatolog i wenerolog, której rozprawa doktorska dotyczyła: "Roli wirusów brodawczaka ludzkiego związanych z Epidermodysplasia Verruciformis (EV HPV) we wczesnej onkogenezie skórnej w populacji ogólnej."