Kaszaki to niezłośliwe guzki podskórne, powstające w okolicy mieszków włosowych lub gruczołów łojowych. Pojawiają się głównie w młodym wieku (3 lub 4 dekada życia) na skórze twarzy, karku, klatce piersiowej czy narządach płciowych. Ich leczenie zależy od wielkości i umiejscowienia torbieli łojowej - od zabiegów laserem czy elektrochirurgii do chirurgicznego nakłucia lub wycięcia.
Rzeszowskie placówki gdzie wykonywane są zabiegi usunięcia kaszaka
W Gabinecie Medycyny Estetycznej dra Piotra Gawła pacjent może się umówić na zabieg usunięcia rozmaitych zmian skórnych, w tym kaszaka. Zabieg przeprowadzany jest tutaj za pomocą lasera CO2, który pozwala na likwidację niechcianej zmiany w sposób szybki, bez uszkodzenia innych tkanek a także nie pozostawia blizny. Wykonujący takie zabiegi dr Piotr Gaweł jest dyplomowanym lekarzem medycyny estetycznej (ukończył Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTL w Warszawie). Pan doktor posiada certyfikat lekarza medycyny estetycznej wydany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Jest także specjalistą chirurgii dziecięcej (od 1991 roku) oraz medycyny nuklearnej (od 2013 roku).
W Salonie Kosmetyki Laserowej Medycyna Estetyczna do usuwania narośli skórnych tj. brodawki wirusowe, włókniaki a także kaszaki, wykorzystywany jest także laser CO2. Jednym z przyjmujących tu lekarzy i wykonującym m.in. takie zabiegi jest dr Robert Schwarz, specjalista chirurgii ogólnej - od 1988 roku dyplom I stopnia oraz od 1994 roku II stopnia a także chirurgii naczyniowej - od 2013 roku. Pan doktor posiada certyfikat szkolenia z 2006 roku pt. "Zasady bezpiecznego i efektywnego stosowania aparatów IPL w medycynie estetycznej i kosmetyce".
W Centrum Dermatologii, Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Medyk z zakresu dermatologii leczniczej lekarze zajmują się usuwaniem zmian skórnych tj. cysta naskórna poprzez ich nakłucie i wyciśnięcie w przypadku małego kaszaka. Z większym postępują chirurgiczne przez nacięcie lub usunięcie go w całości. Lekarzem zajmującym się takimi zabiegami jest tutaj dr n. med. Dalia Chrzanowska, specjalista dermatologii i wenerologii od 2010 roku, która posiada dyplom doktora nauk medycznych od 2007 roku. Pani doktor specjalizuje się m.in. w dermatologii leczniczej oraz dokształca się m.in. z tej dziedziny, uczestnicząc w licznych kursach.
W Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Rudnej Małej koło Rzeszowa (7,5 km) działa Oddział Chirurgii Ogólnej, gdzie z zakresu niewielkich zabiegów chirurgicznych wykonywane są wycięcia zmian skórnych tj. kaszaków. Jednym ze specjalistów, zajmujących się pacjentami z takimi problemami skórnymi, jest dr Alfred Orłowski, specjalista chirurgii ogólnej I stopnia od 1988 roku oraz II stopnia od 1993 roku.
W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia znajduje się Oddział Chirurgiczny, na którym stosowane jest chirurgiczne leczenie łagodnych oraz złośliwych chorób skóry i tkanki podskórnej. Do zabiegów tych należy usuwanie m.in. torbieli łojowej z różnych miejsc ciała pacjenta, tj. głowy, klatki piersiowej, pleców czy narządów płciowych. Na oddziale pracuje dr Rafał Rylski, specjalista chirurgii ogólnej stopnia I od 1998 roku oraz chirurgii onkologicznej stopnia II od roku 2002.
W gabinecie Nowoczesna Dermatologia do usuwania niezłośliwych zmian skórnych o różnym charakterze tj. prosaki, gruczolaki łojowe czy kaszaki lekarz wykorzystuje elektrochirurgię, dzięki której wycina, usuwa i niszczy tkanki, których pacjent chce się pozbyć. Specjalista wykonuje elektrokoagulację i cięcie. Zabiegami takimi zajmuje się tutaj dr Robert Kijowski, specjalista dermatologii i wenerologii (dyplom I stopnia w roku 1996 oraz II stopnia w 2000 roku). Pan doktor podnosił niejednokrotnie swoje kwalifikacje zawodowe uczestnictwem w kursach z zakresu dermatologii, np. w szkoleniu pt. "Zasady bezpiecznego użytkowania aparatu elektrochirurgicznego Eltron 80. Techniki elektrochirurgiczne w dermatologii" w 2008 roku. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał także, pracując na Oddziale Dermatologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie.