Usunięcie migdałków podniebiennych chirurgicznie, czyli tonsillektomia, to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych na świecie. Migdałki podniebienne powiększone lub zakażone mogą powodować nawracające bóle gardła, wady zgryzu oraz chrapanie i trudności z oddychaniem. Ponadto powiększone migdałki mogą prowadzić do zapalenia mięśnia sercowego lub reumatoidalnego zapalenia stawów. Skuteczną metodą pozbycia się powyższych problemów jest chirurgiczne usunięcie migdałków. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym bądź miejscowym, a migdałki wycinane są przez usta bez żadnych zewnętrznych nacięć. Migdałki podniebienne wraz z torebką oddzielane są od otaczających tkanek. Zabieg, który ma na celu trwałe pozbycie się przewlekłego zapalenia migdałów, wykonuje lekarz laryngolog.
Gdzie w Białymstoku można wykonać zabieg chirurgicznego usunięcia migdałków podniebiennych
Osoby z problemem przerośniętych migdałków mogą skorzystać z wiedzy i doświadczenia lek. Małgorzaty Michalskiej- Mosiej, która oferuje zabieg chirurgicznego usunięcia migdałków podniebiennych. To specjalista otorynolaryngolog, specjalista audiologii i foniatrii, absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku. Doświadczenie zawodowe zdobyła, pracując przez kilkanaście lat na Oddziale Otorynolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób nosa, gardła uszu i zaburzeń równowagi. Wykonuje podstawowe zabiegi operacyjne w zakresie laryngologii, np. usunięcie polipów nosowych, wycięcie torbieli bocznej szyi czy operację przegrody nosa.
Usuwaniem podniebiennych migdałków zajmuje się również dr n. med. Ewa Popko, która jest specjalistą w zakresie otorynolaryngologii. W swojej praktyce zajmuje się leczeniem chorób nosa, gardła, zatok i uszu, a także diagnostyką i leczeniem schorzeń wirusowych. Wykonuje zabiegi chirurgiczne w obrębie krtani, zatok, zatok i migdałków, leczy także chrapanie i uszkodzenia błony bębenkowej.
Usunięcie chirurgicznie migdałków podniebiennych można wykonać także u lek. med. Anny Pokorskiej. Jest ona lekarzem specjalistą w zakresie otorynolaryngologii i audiologii i absolwentką Akademii Medycznej w Białymstoku, a doświadczenie zawodowe zdobywała pracując na Oddziale Laryngologicznym Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku. Zajmuje się nie tylko leczeniem zapalenia migdałów, ale także chorobami zatok, zapaleniem ślinianek oraz leczeniem zaburzeń słuchu.