Prosaki to niegroźne naskórkowe lub podnaskórkowe zmiany, które mają postać małych biało-żółtych grudek, jakie powstają wskutek nadmiernego rogowacenia ujść mieszków włosowych. Najczęściej pojawiają się na powiekach, w obrębie skroni i policzkach. Popularną metodą pozbycia się prosaków jest zabieg elektrochirurgiczny, czyli elektrokoagulacja.
Cysty zastoinowe – metody leczenia prosaków w Warszawie
Lamprobe to nowoczesne urządzenie do usuwania prosaków, brodawek, włókniaków i wielu innych zmian skórnych, jakie w swojej ofercie posiada Beauty Factory & Day SPA – Spring Garden. Dzięki technologii fal radiowych, zabieg z użyciem elektrody igłowej wykonywany jest nieinwazyjnie i trwa od 15-30 minut. Procedurę poprzedza analiza skóry, wywiad z pacjentem oraz ustalenie czasu i zakresu sesji. Zabiegi aparaturowe, w trakcie których pozbędziemy się skórnych nieprawidłowości, należą do panelu medycyny estetycznej i kosmetologii, stanowiąc tylko część całej oferty health&beauty.
Usuwanie zmian skórnych i podskórnych w Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki Elite obejmuje tłuszczaki, włókniaki oraz cystę naskórkową (kaszak) i zastoinową. Jak zwracają uwagę specjaliści Centrum, łagodne guzki o charakterze torbieli, wypełnione masami rogowymi i łojowymi różnią się między sobą głównie budową komórkową. Pomimo tego, iż mogą się powiększać, nie wywołują żadnych dolegliwości bólowych. W przypadku prosaków postępowanie polega na nakłuciu zmian i ich delikatnym wyciśnięciu. Większe torbiele opróżniane są chirurgicznie po nacięciu zmiany skalpelem bądź usuwa w całości, zapobiegając nawrotom.
Dzięki elektrokoagulacji prosaki, kaszaki czy włókniaki szybko usuniemy w Centrum WellDerm. Septyczny i bezkrwawy zabieg nie wymaga żadnej rekonwalescencji, a w kilka minut można pozbyć się większości nieestetycznych zmian. Technologia prądu elektrycznego powoduje termiczne uszkodzenie struktur białkowych, doprowadzając do usunięcia zmiany skórnej za pośrednictwem elektrody o różnych kształtach, dopasowanych do rodzaju problemu. Do zabiegu kwalifikuje lekarz po wcześniejszej konsultacji, a procedura wykorzystuje elektrodę, koagulując tkankę, której pacjent chce się pozbyć. W przypadku małych zmian zabieg nie wymaga znieczulenia.