Czym jest coolifting?

Statystyki podają, że długość ludzkiego życia stale się wydłuża. Im jednak skóra starsza, tym bardziej zauważalne są oznaki jej starzenia się. Dlatego jak najwcześniej należy zadbać o cerę, co odwdzięczy się jej pięknym wyglądem przez długie lata. Jak to zrobić? Na przykład wybierając się do gabinetu medycyny estetycznej na innowacyjny zabieg Coolifting.

Data publikacji
Czas czytania
3 min.

Według badań TNS OBOP wiekiem, w którym Polki zaczynają korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, jest najczęściej przedział 30-40 lat. Wtedy pojawiają się na cerze pierwsze oznaki starzenia, mające formę zmarszczek, przesuszania się skóry, utraty napięcia, niedużych przebarwień czy zmniejszonego blasku i witalności. W pierwszej kolejności kobiety korzystają z peelingów, botoksu, zabiegów likwidujących przebarwienia, wypełniających kwasem hialuronowym czy mezoterapii igłowej lub bezigłowej. Na popularności zyskują także nowoczesne liftingi, zwłaszcza rozbudowane terapie typu Coolifting. Łączy on w sobie 4 zaawansowane technologie, których celem jest likwidacja mniejszych, powierzchniowych zmarszczek oraz redukcja głębokich, wygładzenie cery, nawilżenie skóry i nadanie jej blasku. Seria zabiegów stymuluje produkcji elastyny oraz kolagenu, zregenerowanie skóry właściwej oraz ogólną poprawę kondycji skóry.

Do największych zalet Cooliftingu zalicza się jego bezinwazyjność i pełne bezpieczeństwo. Dla pacjentów równie ważne jest to, że w trakcie zabiegu mogą się mocno zrelaksować, a po jego zakończeniu - od razu wrócić do codziennych zajęć. Istotne jest również to, że efekty widoczne są już po pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Co więcej: do wyboru dostaje się dwa rodzaje ampułek: wypełniającą lub rozjaśniająco-wypełniającą. Wybór odpowiedniej zależy od potrzeb skórnych danej osoby.

Jak działa bezinwazyjny Coolifting?

Aby odmłodzić skórę pacjenta, urządzenie Coolifiting wykorzystuje 4 technologie. Pierwszą jest podawanie dwutlenku węgla w krótkich impulsach, drugą - zastosowanie zwiększonego ciśnienia (na poziomie około dwóch barów), trzecią - zastosowanie niskiej temperatury (na poziomie ok. -15 stopni Celsjusza), zaś czwartą - aplikacja odpowiednio dobranych substancji aktywnych.

Procesy, które aktywowane są w skórze za pomocą powyższych technologii, to:

  1. paradoks naczynioruchowy - rozkurcz oraz skurcz krwionośnych naczyń występujący naprzemiennie odpowiada za
    polepszenie cyrkulacji krwi. Dzięki temu aktywne substancje są lepiej rozprowadzane po organizmie;
  2. kriokarboksyterapia - za pomocą mocnego strumienia dwutlenku węgla aktywowana zostaje mikrocyrkulacja, podniesiony poziom natlenienia tkanek oraz zwiększa się produkcja elastyny i kolagenu. Dzięki dwutlenkowi węgla dodatkowo zwiększa się stopień penetracji ekstraktu z łodygi dwubarwnego sorgo, hialuronowego kwasu oraz hydrolizowanych pszenicznych białek;
  3. termiczny szok - zdecydowane, nagłe obniżenie poziomu temperatury zapewnia szybką i odpowiednio głęboką penetrację właściwej skóry. Rozkurcze i skurcze naczyń wywołane przez mróz poprawiają mikrokrążenie i dostarczają tlen do komórek;
  4. infuzja (hiperbaryczne ciśnienie) - ciśnienie podniesione do dwóch barów i obniżona temperatura to kolejne klucze do zwiększonej penetracji aktywnych substancji, w tym hialuronowego kwasu.

 Zabieg Coolifting przeprowadza się za pomocą specjalistycznego pistoletu. Terapia tym urządzeniem trwa jednorazowo ok. 5 minut i jest bezinwazyjna dla ciała pacjenta. Zabieg jest bezbolesny, nie ma więc konieczności podawania znieczulenia, po jego zakończeniu nie wymagana jest rekonwalescencja, a efekty widoczne są od razu po przeprowadzeniu leczenia. Jedyne odczucia, jakie towarzyszą osobie poddawanej zabiegowi, to relaksujący chłód i bardzo delikatne ukłucia. Aby zauważyć wszystkie efekty, jakie może dać Coolifting, terapię najlepiej powtórzyć od 4 do 6 razy, zachowując tygodniowe odstępy.

Gdzie wykona się Coolifting?

Jedną z placówek wykonujących Coolifting jest Gabinet Medycyny Estetycznej Doktor Katarzyna Mudel z Warszawy (ulica Juliana Ursyna Niemcewicza 26 lok. 28). Cena zabiegu jest tu ustalana po indywidualnej konsultacji. Terapię wykonuje także Gabinet Kosmetyki Holistycznej z Opola (ulica Haliny Poświatowskiej 3-5), gdzie zapłaci się od 290 złotych (cena zależna jest od okolicy poddawanej zabiegowi i wybranych substancji aktywnych). Z kolei we Wrocławiu Coolifting przeprowadza STUDIO ODNOWY Bagińska & team (ulica Zabrodzka 2/3). Cena w tej placówce wynosi od 390 złotych.

Wskazania i przeciwwskazania do Cooliftingu

Wykonanie Cooliftingu zaleca się wszystkim tym, którzy zauważyli u siebie pierwsze oznaki starzenia. Jako że efekty widoczne są od razu po terapii, na zabieg można wybrać się np. przed ważnym wyjściem czy wydarzeniem typu ślub i wesele. Przeciwwskazaniem do tego rodzaju leczenia są migreny, kłopoty z zatokami, skóra mocno unaczyniona oraz opryszczka. Dla utrzymania efektów Coolifting warto powtarzać kilka razy do roku.


Komentarze (0)

Komentarze (0)

Akcja
Krok
odyl
Nie opuszczaj
nas jeszcze!
Sprawdź, jak zdobyć smartwatcha dzięki akcji Krokodyl!
Medycyna estetyczna

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…