Europejskie Sympozjum Badań nad Turystyką Medyczną, Heidelberg 26-27 kwiecień 2013

Europejskie Sympozjum Badań nad Turystyką Medyczną, Heidelberg 26-27 kwiecień 2013

W dniach 26-27 kwietnia 2013 roku w Heidelbergu odbędzie się europejskie sympozjum poświęcone zagadnieniu turystyki medycznej. Jednym z głównych mówców będzie dr. Laszlo Puczkó, Dyrektor Zarządzający w Xellum Consulting Ltd. Dr. Puczkó jest także wykładowcą w Budapest College of Communication and Business (Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola, BKF) oraz autorem książki pt.: „Health & Wellness Tourism".

Czas czytania
1 min.

Podczas kwietniowej konferencji, która będzie mieć miejsce w niemieckim mieście Heidelberg, prócz dr. Puczkó wystąpi również dr. Melanie Smith z Budapest Business School. Jest autorką kilku książek i publikacji naukowych poświęconych turystyce kulturowej, opracowała także wiele rozdziałów i artykułów prasowych na temat dziedzictwa kulturowego, w tym dziedzictwa UNESCO.

Sympozjum poświęcone badaniom nad turystyką medyczną

Funkcję przewodniczącego sympozjum pełni dr David G. Vequist IV, uważany za jednego z czołowych wykładowców akademickich i autorów prac dotyczących turystyki medycznej. Dr Vequist jest założycielem i dyrektorem Center for Medical Tourism Research (CMTR), największego na świecie akademickiego ośrodka zajmującego się badaniami nad turystyką medyczną. Ośrodek analizuje wpływ różnego rodzaju oddziaływań na rozwój tego sektora, między innymi ekonomicznych, marketingowych, prawnych i politycznych. Specjalizuje się w badaniu interakcji, jakie zachodzą między tymi czynnikami a światową turystyką medyczną, denturystyką, turystyką zdrowotną i wyjazdami w celu leczenia niepłodności bądź poddania się transplantacji narządów.

Centrum jest organizatorem konferencji, która odbędzie się w European Study Center. W sympozjum mogą uczestniczyć wszystkie osoby zainteresowane zdobyciem informacji na temat najnowszych trendów w turystyce medycznej i rozwojem sektora, który stał się już wartą miliardy dolarów gałęzią przemysłu.

Udział w konferencji wiąże się z koniecznością wniesienia opłaty w wysokości 50 euro. Studenci, uczniowie i inne osoby uprawnione do zniżek będą mogli w niej uczestniczyć po dokonaniu o połowę mniejszej wpłaty (25 euro). Z uwagi na ogromne zainteresowanie i ograniczoną ilość miejsc wszyscy chętni do udziału w sympozjum są zobowiązani do potwierdzenia zamiaru przybycia drogą mailową (poprzez wysłanie wiadomości do dr. Vequist).

Więcej informacji: http://www.uiw.edu/medicaltourism/medicaltourismconference2013.html

Źródło: Medical Tourism Research



Komentarze (0)

Komentarze (0)

Akcja
Krok
odyl
Nie opuszczaj
nas jeszcze!
Sprawdź, jak zdobyć smartwatcha dzięki akcji Krokodyl!
Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…