Jak usunąć kurze łapki?

Kurze łapki zaliczane są do zmarszczek mimicznych. Są nie tylko oznaką starzenia się skóry, ale również pojawiają się u osób uwielbiających się śmiać. Promieniste zmarszczki wokół oczu uważane są za defekt urody, dlatego wiele osób pragnie się ich pozbyć. Sukces zapewnia wielokierunkowe działanie.

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna i cienka. Ponadto położony pod nią mięsień okrężny oka pracuje intensywnie, bo odpowiada za zamykanie oczu oraz ich mrużenie i mruganie powiekami. W wyniku pracy tego mięśnia tworzą się dookoła oka zmarszczki mimiczne zwane popularnie kurzymi łapkami. Pojawiają się już około 25 roku życia, początkowo widoczne są jedynie podczas mrużenia oczu i uśmiechu, później jednak obecne są stale. Aby skutecznie z nimi walczyć warto korzystać z wielu metod i łączyć pielęgnację skóry z metodami osłabiającymi siłę działania mięśnia okrężnego oka.

Popularnym sposobem walki ze zmarszczkami mimicznymi są iniekcje preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy o niskiej gęstości podaje się płytko pod skórę. Preparat nie tylko wypełnia kurze łapki i wygładza skórę, ale również poprawia jej kondycję. Dzięki doskonałym właściwościom nawilżającym i stymulacji produkcji endogennego kolagenu skóra ulega odnowie, a pozytywne efekty widoczne są nawet po całkowitym rozpadzie wstrzykniętego kwasu hialuronowego. Oprócz likwidacji zmarszczek można przy okazji poddać zabiegowi dolinę łez poprawiając jej wygląd i koloryt, szczególnie usuwając cienie pod oczami. Efekt zabiegu utrzymuje się około jednego roku.

Podczas zabiegu mezoterapii można poprawić kondycję skóry opóźniając procesy starzenia się. W czasie tego zabiegu podaje się odżywcze koktajle zawierające koncentrat substancji aktywnych, kwas hialuronowy, białka i witaminy. W podobny sposób podaje się również osocze bogatopłytkowe Regeneris. Zawarte w tym preparacie bogactwo czynników wzrostu intensywnie stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny oraz tworzenia się nowych komórek. Jest to sprawdzona metoda na wzmocnienie skóry i spłycenie zmarszczek wokół oczu.

Wygląd skóry wokół oczu można również poprawić za pomocą lasera frakcyjnego. Wiązka światła laserowego wywołuje termiczne mikrouszkodzenia w skórze, co intensywnie pobudza ją do odnowy i produkcji kolagenu i elastyny. Pod wpływem wytworzonego ciepła włókna kolagenowe ulegają skróceniu, dzięki czemu skóra wokół oczu staje się bardziej napięta i elastyczna, a zmarszczki mimiczne ulegają spłyceniu. Oprócz tego podczas laseroterapii następuje poprawa kolorytu skóry i wyrównanie jej powierzchni. Przebudowa skóry po zabiegu trwa około 3-6 miesięcy i wtedy dopiero widać całkowity efekt zabiegu. Poprawa wyglądu po resurfacingu laserowym jest długotrwała i utrzymuje się nawet do kilku lat.

Toksyna botulinowa typu A działa na mięsień okrężny oka. Rozluźniając jego napięcie powoduje wygładzenie skóry i likwidację płytkich zmarszczek. Zabieg nie będzie skuteczny, jeśli doszło już do powstania głębokich bruzd wokół oczu. W takich przypadkach należy zabieg uzupełnić o dodatkowe formy likwidacji zmarszczek. Skuteczność zabiegu utrzymuje się przez 6-8 miesięcy. Alternatywą botoksu jest botoks organiczny, czyli Fixer.

Rozpuszczalne nici liftingujące mają działanie dwukierunkowe. Wszczepione w mięsień okrężny oka osłabiają jego kurczliwość, a przez to zmarszczki mimiczne są mniej widoczne. Ponadto nici wzmacniają strukturę skóry poprzez stworzenie stelaża, dzięki któremu skóra jest bardziej napięta i gładka. Polidioksanon (PDO) – substancja służąca do produkcji nici, stymuluje procesy odnowy skóry pobudzając produkcję endogennego kolagenu i elastyny. Efekt napinający utrzymuje się przez 8 miesięcy, czyli do czasu całkowitego rozpadu nici, jednak poprawa kondycji skóry widoczna jest przez około 2 lata.


Skomentuj ten artykuł

Komentarze (1)

Karolina 4 lata temu

A jak jest z pielegnacja po takim zabiegu? Odpowiedz

Akcja
Krok
odyl
Nie opuszczaj
nas jeszcze!
Sprawdź, jak zdobyć smartwatcha dzięki akcji Krokodyl!
Kurze łapki - usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…