Kompleksowe zabiegi z użyciem Face Lab

Dbanie o piękno i zdrowie skóry twarzy wymaga niejednokrotnie sporo czasu i korzystania z różnych zabiegów. Aby ograniczyć te dwie rzeczy, stworzono urządzenie FACE LAB, wyposażone w cztery technologie służące dbaniu o tę delikatną przestrzeń ciała. Jakie zabiegi wykona się z jego użyciem? Jakich efektów można się spodziewać? Dlaczego warto skorzystać z akurat tego rozwiązania?

Data publikacji
Czas czytania
3 min.

W marcu 2016 roku marka CD przebadała 582 kobiety w wieku 18+ pod kątem najczęściej występujących u nich problemów skórnych. Na podstawie otrzymanych danych powstał raport "Rytuały pielęgnacyjne Polek" z którego wynika, że paniom najczęściej doskwiera suchość skóry, swędzenie, przebarwienia, przetłuszczanie się i wysypki, przy czym niejednokrotnie te dolegliwości występują w ilości dwóch bądź więcej na raz. Polki zaczynają zazwyczaj od prób samodzielnego radzenia sobie z dolegliwościami, używając do tego kosmetyków i dermokosmetyków. Gdy to nie przynosi oczekiwanych efektów, konieczna jest wizyta w gabinecie kosmetologicznym bądź (w przypadku dużych problemów) u dermatologa.

Gdy wybór pada na kosmetologa, jednym z polecanych zabiegów jest nowoczesny, kompleksowy zabieg na twarz z użyciem urządzenia FACE LAB. Łączy ono w sobie innowacyjne technologie, które można wykorzystywać razem podczas jednej wizyty w salonie. FACE LAB to peeling wodny Waterpeel, fale elektromagnetyczne (fale radiowe RF) i ultradźwięki, światło podczerwone IR (thermolifting). Zależnie od tego, jakie są potrzeby skóry danego pacjenta, specjalista wybiera w urządzeniu właściwy program i dopasowuje odpowiednie kosmetyki, dzięki czemu osiąga się znaczne lepsze efekty niż w przypadku wykorzystania jednego typu procedury. Po terapii skóra twarzy szybko odzyskuje młody wygląd, jędrność oraz blask. Dla otrzymania pełnych efektów zaleca się kilkukrotne powtarzanie zabiegu w odstępach ustalonych z kosmetologiem.

Odmładzające zabiegi na twarz z użyciem FACE LAB

  • Peeling wodny (Waterpeel) – strumień wodny generowany z użyciem wysokiego ciśnienia. Dogłębnie usuwa martwy naskórek, zapewniając prawidłowe stymulowanie głębszych warstw skórnych. Dzięki niemu składniki aktywne mogą przenikać głębiej i być lepiej wchłaniane. Wskazaniami do tego zabiegu są zmarszczki, potrądzikowe blizny, odwodnienie i przebarwienie. Specjalista zaleci go także, gdy pacjent będzie chciał usunąć zrogowaciały naskórek, poprawić ukrwienie twarzy, wzmocnić napięcie skóry czy usunąć zmarszczki. Terapię przeprowadza się od 4 do 8 razy, zachowując tygodniowe odstępy.
  • Fale elektromagnetyczne (fale radiowe RF)
     – ich głównym zadaniem jest ujędrnianie skóry twarzy, nawilżenie, usunięcie sińców i worków pod oczami oraz lifting, co odbywa się poprzez fale elektromagnetyczne  o wysokiej częstotliwości. W kontakcie ze skórą wytwarzają ciepło, odmładzając skórę, zmniejszając jej wiotkość i usuwając zmarszczki. W zabiegu stosuje się kosmetyki ze składnikami odbudowującymi kolagen. Terapii poddawane są: szyja, czoło, okolice ust i oczu, powieki, policzki oraz słonie. Zaleca się wykonanie od 6 do 10 zabiegów, w odstępach tygodniowych.
  • Ultradźwięki (fale ultradźwiękowe) – wibracje fal ultradźwiękowych wprawiają tkanki w drgania, co podnosi miejscowo poziom temperatury i pobudza mikromasaż tkankowy. Efektem jest ułatwienie i przyspieszenie wchłaniania substancji czynnych pochodzących z kosmetyków. Leczenie ultradźwiękami jest zalecane w przypadku trądziku, zmarszczek, odwodnienia, plam, łojotoku czy chęci odmłodzenia skóry.
  • Thermolifting (światło podczerwone IR) – zabieg zwiększający jędrność skóry poprzez emisję regenerujących fal podczerwonych. Fale równomiernie rozgrzewają wierzchnią warstwę skóry, uruchamiając system jej naturalnego chłodzenia. Działanie zapewnia stymulację fibroplastów do lepszej produkcji kolagenu, zwiększa gęstość, jędrność i elastyczność skóry oraz minimalizuje widoczność poszerzonych porów. Efektem terapii jest poprawa owalu twarzy, zlikwidowanie zbyt obwisłej skóry i bruzd nosowo-wargowych oraz podniesienie opadających policzków.

Urządzenie FACE LAB - koszt zabiegów

To, ile dokładnie zapłaci się za zabieg urządzeniem FACE LAB, zależy od problemów skórnych pacjenta, a więc od dobranych dla niego zabiegów. Istotną rolę gra tu także wielkość obszaru poddawanego leczeniu. W Centrum Medycznym LaserMed w Bydgoszczy (ulica Jagiellońska 109/23) należy przygotować się na koszt wynoszący od 100 złotych do 1 000 złotych. W Velvet Skin - Studio Medycyny Estetycznej, Laseroterapii i Kosmetologii (Warszawa, ulica Świętokrzyska 32 lok. 156 zapłaci się z kolei od 150 złotych do 2 000 złotych.

FACE LAB - urządzenie nagrodzone

Zabiegi z użyciem FACE LAB dostępne są w Polsce już od kilku lat. Przez ten czas docenili je pacjenci, a także specjaliści, przyznając urządzeniu nagrodę Cosmopolitan Prix de Beaute 2012. Ootrzymało ją za wielofunkcyjność połączoną z niepowtarzalnym, ekskluzywnym designem.


Komentarze (0)

Komentarze (0)

Akcja
Krok
odyl
Nie opuszczaj
nas jeszcze!
Sprawdź, jak zdobyć smartwatcha dzięki akcji Krokodyl!
Medycyna estetyczna

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…