Laser naczyniowy - zamykanie pajączków na twarzy

Osoby pragnące pozbyć się nieestetycznych zmian naczyniowych na twarzy mogą dziś z łatwością znaleźć klinikę, w której do takich zabiegów wykorzystuje się nowoczesne lasery naczyniowe. Dzięki nim można nie tylko pozbyć się tzw. pajączków, ale i przebarwień czy naczyniaków. Odpowiednio dobrana długość fali lasera umożliwia precyzyjne zamknięcie naczynka – fala jest pochłaniana wyłącznie przez barwnik krwi, czyli hemoglobinę, co oznacza, że naczynko zostaje zamknięte bez naruszenia ciągłości skóry. Zjawisko nosi nazwę fototermolizy.

Czas czytania
2 min.

Dzięki zaawansowanym technologicznie laserom naczyniowym zamykanie pajączków jest sprawne i skuteczne, a przy tym bezbolesne. Zazwyczaj do zamknięcia zmian wystarczy jeden zabieg, jeśli jednak zmiany naczyniowe są bardziej rozległe, lekarze zalecają usuwanie ich etapami – podczas kilku seansów przeprowadzanych co 3-4 tygodnie. Tego typu zabiegi wykonuje dermatolog lub lekarz specjalista chirurg. Terapia jest bezbolesna dzięki wykorzystaniu bardzo krótkich impulsów promienia (rzędu milisekund). Podczas seansu specjalista dobiera indywidualnie ich częstotliwość, aby zapewnić jak największą skuteczność leczenia przy jednoczesnym komforcie pacjenta. Brak dolegliwości bólowych jest również zasługą systemów chłodzących skórę w trakcie zabiegu.   Laserowe zamykanie pajączków na twarzy nie wyłącza z codziennych obowiązków. Podczas samego zabiegu pacjent odczuwa lekkie pieczenie skóry, a później obserwuje niewielkie zaczerwienienie bądź zasinienie obszaru poddanego działaniu systemu. Objawy ustępują w ciągu 1-2 dni.

Rodzaje laserów naczyniowych

Obecnie na polskim rynku medycznym istnieje kilka systemów laserowych wykorzystywanych do terapii zmian naczyniowych. Jednym z nich jest nowoczesny laser KTP QuadroStar+ (w wersji 532 nm), wyposażony w skaner umożliwiający leczenie dużych obszarów. Posiada system chłodzenia, dzięki któremu zabiegi cechują się delikatnością, a czas gojenia jest znacznie krótszy.

Dużym powodzeniem cieszy się również laser VariLite Iridex o podwójnej długości fali. System wytwarza wiązkę podczerwoną o długości 940 nm oraz wiązkę zieloną o długości 532 nm, co zwiększa jego funkcjonalność i umożliwia optymalizację parametrów w zależności od konkretnych wskazań klinicznych. Wiązka podczerwona jest wykorzystywana w terapii głębiej położonych naczyń krwionośnych (w tym zmian naczyniowych na nogach) bądź naczyń o większych rozmiarach – od 0,3 do 1,5 mm średnicy. Z kolei wiązka zielona jest stosowana w leczeniu zmian skórnych, naczyniopochodnych oraz barwnikowych. Wykorzystuje się ją również w terapii trądziku różowatego.

Jeszcze jednym laserem naczyniowym, jaki można znaleźć w polskich klinikach, jest Cutera Excel V. On także jest wyposażony w system podwójnej długości fali lasera, co umożliwia leczenie szerokiego spectrum schorzeń, począwszy od powierzchownych uszkodzeń naczyń, a skończywszy na głębokich bliznach. Dzięki precyzyjnemu dostosowaniu parametrów do indywidualnych potrzeb chorego pozwala na skuteczną terapię wszelkiego rodzaju zmian naczyniowych. Excel V wykorzystuje nowoczesną technologię chłodzenia zapewniającą pacjentowi komfort podczas zabiegu.

Innowacyjne lasery naczyniowe umożliwiają lekarzom zamykanie pajączków oraz usuwanie innych nieestetycznych zmian skórnych. Zapewniają pacjentom bezbolesne i skuteczne zabiegi dające zadowalający efekt kosmetyczny.


Komentarze (0)

Komentarze (0)

Akcja
Krok
odyl
Nie opuszczaj
nas jeszcze!
Sprawdź, jak zdobyć smartwatcha dzięki akcji Krokodyl!
Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…