One Step Concept - autorska i nowatorska koncepcja
Metoda leczenia stomatologicznego One Step Concept opracowana została przez dra n. med. Marka Markiewicza. Specjalista ten od 20 lat zajmuje się implantologią. Wymyślona przez Doktora koncepcja została zastrzeżona w zgłoszeniu patentowym. Pracowali nad nią lekarze, naukowcy i technicy dentystyczni. Polegali oni na najnowocześniejszych technologiach, jakimi są np. drukarki cyfrowe 3D, frezarki i skanery, a także wykorzystywali wiedzę z zakresu stomatologii cyfrowej i inżynierii materiałowej.
W One Step Concept najważniejsze jest planowanie
W koncepcji opracowanej przez dra Marka Markiewicza i jego zespół kluczową rolę odgrywa daleko idące planowanie. Chodzi o to, żeby specjaliści zabrali jak najwięcej informacji medycznych dotyczących pacjenta.
W pierwszej kolejności wykonywane są skany cyfrowe. Lekarze uzyskują je dzięki nowoczesnym skanerom wewnątrzustnym.
Następnie pacjent poddawany jest radiologicznemu badaniu obrazowemu, w tym tomografii komputerowej oraz dodatkowym czynnościom umożliwiającym analizę estetyki i funkcji, uwzględniającą m.in. specjalną sesję fotograficzną.
Kolejnymi krokami są: deprogramacja nerwowo-mięśniowa (ustalająca pozycję żuchwy względem pozycji szczęki) oraz podejmowana przez stomatologa, logopedę i fizjoterapeutę analiza okluzji, czyli bacznie przyjrzenie się pracy mięśni twarzy i stawów.
Uśmiech do przymierzenia przed rozpoczęciem leczenia
Zgromadzony po wielu badaniach pokaźny pakiet informacji przetwarza się cyfrowo. Tym samym uzyskuje się cyfrowy projekt łączący wszystkie etapy leczenia holistycznego.
Pacjenci uzyskują unikalny cyfrowy projekt przyszłego uśmiechu. Jest on dopasowany do twarzy, uwzględniający jej dynamikę i bazujący na wynikach badania kości 3D. Jest to innowacyjny szablon przypominający linijkę, w którą można wprowadzić implanty dentystyczne. Wszystko to odbywa się z dużą precyzją, bez użycia skalpela i konieczności szycia.
One Step Concept - dla kogo?
Metoda One Step Concept to leczenie w oparciu o cyfrowe technologie, którym mogą zainteresować się np. pacjenci z brakami zębowymi lub ci obawiający się zaawansowanych zabiegów chirurgicznych.
Metoda ta polega na nowoczesnych technologiach, co ma wpływ na sprawność przebiegu leczenia, precyzję poszczególnych czynności oraz minimalizowanie bólu pacjenta.
Pacjenci, zapoznając się z projektem swojego przyszłego uzębienia, mogą zgłosić ewentualne poprawki, żeby być czuć jeszcze większą satysfakcję po zakończeniu leczenia.