Budowa nici Silhouette Lift
Nici Silhouette Lift są gładkie – nie posiadają kolców ani haczyków. Ich najważniejszą częścią są wchłanialne, przezroczyste stożki, które wywołują wytworzenie nowej tkanki i stymulację kolagenu. Dzięki temu tkanki są mocniej zawieszone, co w efekcie utrwala efekt liftingu. Odpowiednie przymocowanie sprawia, że nici nie będą się przemieszczać i zmieniać pozycji po wprowadzeniu pod skórę. Wykonane są z biokompatybilnego z ludzkim ciałem polipropylenu – materiału od lat stosowanego w chirurgii oka oraz chirurgii sercowo-naczyniowej. Bezpieczeństwo tej techniki gwarantuje fakt, iż nici Silhouette otrzymały oznakowanie CE (Conformité Européenne) oraz zostały dopuszczone do stosowania przez Amerykańską Agencję do spraw Żywności i Leków (FDA).
Dla kogo zabieg Silhouette Lift?
Procedura Silhouette Lift jest dedykowana osobom, u których pojawiły się pierwsze oznaki starzenia skóry, jednak jest zbyt wcześnie, by przeprowadzić u nich lifting chirurgiczny. Idealnym kandydatem do zabiegu są ludzie w wieku 38-40 lat, u których owal twarzy stracił ostrość, a skóra cechuje się zwiotczeniem. Silhouette Lift jest dobrym rozwiązaniem także dla pacjentów, którzy przeszli już klasyczny lifting twarzy, ale na skutek naturalnych procesów starzenia ich skóra ponownie straciła elastyczność. Eksperci twierdzą, że efekty zabiegu utrzymują się przez cztery lata, a wystarczy jedna wizyta w gabinecie chirurga, by skóra odzyskała świeżość i młody wygląd. Zabieg pozwala osiągnąć naturalny efekt wypoczęcia i odświeżenia twarzy – nie daje efektu „maski".
Modelowanie twarzy nićmi Silhouette
Technika Silhouette Lift nie pozostawia widocznych blizn. Należy podkreślić, że zabieg mogą wykonywać wyłącznie lekarze, którzy przeszli specjalistyczne szkolenie i posiadają certyfikat uprawniający do stosowania tej metody. Zabieg implantacji nici Silhouette trwa ok. 45 minut w przypadku twarzy i maksimum 25 minut w przypadku szyi. Przeprowadza się go w gabinecie chirurga bez konieczności hospitalizacji – nie wymaga ani pobytu w klinice, ani długiego okresu rekonwalescencji. Wcześniej pacjent zostaje znieczulony miejscowo, po czym chirurg wykonuje niewielkie nacięcia ponad linią włosów, na owłosionej skórze głowy. Następnie jeden koniec nici mocuje do powięzi przy skroni, co wywołuje podniesienie skóry i tkanki podskórnej twarzy i szyi. Przy wprowadzaniu nici pod skórę elastyczne stożki osłaniają węzły rozmieszczone równomiernie wzdłuż nici. W czasie podciągania nici (podnoszenia tkanek twarzy) węzły opierają się o podstawy stożków, dzięki czemu nić jest równomiernie napięta na całej długości.
Zalecenia pozabiegowe
W przypadku odmładzania policzków po obu stronach twarzy wprowadzane są 4 nici. Miejsce nacięcia zostaje opatrzone cienkimi szwami, a skóra po zabiegu zostaje owinięta bandażem. Pacjent może opuścić gabinet w tym samym dniu, natomiast do normalnej aktywności można wrócić po 2-4 dniach od wykonania zabiegu. Twarz odzyskuje w pełni naturalny wygląd po ok. 2 tygodniach – znika obrzęk skóry, lekkie zasinienie i dyskomfort. Mężczyźni powinni powstrzymać się z goleniem twarzy przez ok. 10 dni. Przez miesiąc nie można pływać, a przez okres 6 tygodni nie należy się opalać. Różnego typu zabiegi kosmetyczne (np. masaż twarzy) można przeprowadzać po upływie 2 miesięcy.