Mianem medycyny estetycznej określa się zabiegi, których podstawowym celem jest podniesienie atrakcyjności fizycznej oraz komfortu życia ludzi zdrowych. W dużej mierze jest to profilaktyka starzenia się skóry oraz korekta szeroko pojętych defektów estetycznych o rozmaitym podłożu, takich jak blizny, zapadnięte policzki, zbyt małe piersi czy miejscowa otyłość, a także cellulit, rozstępy i wiele innych problemów estetycznych, mogących wywołać dyskomfort płynący z własnego wyglądu.
Medycyna estetyczna obejmuje procedury, których stosowanie jest prawnie dopuszczalne wyłącznie przez lekarzy posiadających prawo wykonywania zawodu. Zabiegi z tej dziedziny lokują się między kosmetologią a chirurgią estetyczną. W odróżnieniu od chirurgii plastycznej, medycyna estetyczna opiera się wyłącznie na pozachirurgicznych zabiegach o charakterze małoinwazyjnym. Są to jednak interwencje bardziej zaawansowane, mocniej ingerujące w głębsze partie skóry niż powierzchowne działania kosmetyczne czy kosmetologiczne.
Uroda na raty – jakie zabiegi można sfinansować kredytem?
Z badań TNS OBOP wynika, że do tej pory z usług medycyny estetycznej skorzystało ok. 6% Polek, natomiast 35% twierdzi, że chce z nich skorzystać w niedalekiej przyszłości. Dla części chętnych problemem mogą być wysokie ceny niektórych nowoczesnych procedur, wykorzystujących nowoczesne preparaty, technologie i zaawansowane technicznie urządzenia – mogą się one wahać od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, coraz więcej gabinetów i klinik medycyny estetycznej oferuje (we współpracy z bankami lub wyspecjalizowanymi firmami pożyczkowymi) systemy ratalnej płatności za oferowane zabiegi. Najpopularniejsze dostępne w ten sposób procedury to m.in.:
- wypełnianie zmarszczek i modelowanie owalu twarzy (botox, kwas hialuronowy)
- przeszczep włosów
- mezoterapia igłowa, odmładzanie osoczem bogatopłytkowym (PRP)
- usuwanie tkanki tłuszczowej, cellulitu i modelowanie sylwetki laserem, falami radiowymi lub ultradźwiękami
- karboksyterapia – odmładzanie i leczenie zmian skórnych za pomocą dwutlenku węgla (odmładzanie twarzy, redukcja rozstępów, cellulitu)
- zabiegi odmładzające i poprawa napięcia skóry twarzy nićmi liftingującymi
- chirurgia laserowa zmian skórnych, przebrawień i dermatologia estetyczna
- leczenie nadpotliwości toksyną botulinową, laserem, ultradźwiękami
Uzyskanie kredytu jest szybkie, wygodne a formalności zwykle ograniczone do niezbędnego minimum – do uzyskania decyzji standardowo wymagane są jedynie dane z dowodu osobistego oraz historia operacji z osobistego rachunku bankowego za 3 ostatnie miesiące.
"W naszym przypadku kredyt można otrzymać praktycznie w gabinecie lekarskim. Współpracujące z nami placówki najpierw pytają pacjenta o to, czy pożyczką jest zainteresowany, a następnie przekazują jego dane do działu analiz. Nasz pracownik natychmiast oddzwania i przeprowadza weryfikację. Dane są wprowadzane do systemu, a decyzję o przyznaniu lub nieprzyznaniu kredytu pacjent otrzymuje w ciągu 15 minut od jej przeprowadzenia. Jeżeli decyzja jest pozytywna, pacjent z miejsca może umówić się na zabieg. Umowa zostaje przesłana kurierem, a pieniądze na koncie kliniki będą już następnego dnia" - wyjaśnia Jakub Czarzasty, prezes zarządu Medical Finance Group (MFG), największej polskiej firmy z branży pożyczek medycznych.