Klasyczny zabieg korekcji kształtu bądź wielkości warg sromowych większych i mniejszych (labioplastyka), jest procedurą z dziedziny chirurgii estetycznej. Kobiety, które zdecydowały się na przejście operacji tego rodzaju, muszą liczyć się z bolesną rekonwalescencją oraz z dyskomfortem. Najnowszym osiągnięciem medycyny (a dokładniej ginekologii estetycznej) jest zabieg dający podobne efekty bez konieczności przechodzenia inwazyjnej operacji i długiego powrotu do codziennej aktywności – terapia z zastosowaniem Protégé Intima. To innowacyjne urządzenie, którego działanie opiera się na stymulacji naturalnej reakcji organizmu, czyli produkcji nowych włókien kolagenowych. Proces nosi nazwę remodelowania kolagenu, a sam zabieg stanowi atrakcyjną alternatywę dla kobiet, które nie chcą poddawać się standardowej labioplastyce.
Protégé Intima – przebieg i efekty zabiegu
W trakcie zabiegu z wykorzystaniem aparatu Protégé Intima ma miejsce proces termicznego pobudzenia fibroblastów – zarówno w strukturach skórnych, jak i podskórnych. W wyniku podrażnienia fibroblasty rozpoczynają intensywne produkowanie kolagenu, co przekłada się na uelastycznienie tkanek warg sromowych. W dalszym etapie leczenia dochodzi do remodelowania i kurczenia się warg sromowych.
Podczas zabiegu następuje miejscowe rozgrzanie wejścia do pochwy. Celem procedury jest pobudzenie unerwionych tkanek i zwiększenie przepływu krwi, co pociąga za sobą zwiększenie satysfakcji seksualnej pacjentek.
W celu uzyskania zadowalających wyników lekarze zalecają poddanie się serii czterech zabiegów w odstępie tygodniowym. Do głównych przeciwwskazań do zabiegu należy ciąża i karmienie piersią, ostry stan zapalny, zaburzenia krwi oraz wszczepiony rozrusznik serca. Nie powinny się mu poddawać również kobiety z infekcjami wirusowymi lub bakteryjnymi, chorobami kolagenowymi, a także z niewyleczonymi schorzeniami przenoszonymi drogą płciową.
Źródło: btlestetyka