Transplantacja włosów to dla coraz większej liczby ludzi jedyna szansa na odzyskanie bujnej fryzury. Na przełomie XX i XXI wieku narodziła się metoda przeszczepów FUE, która miała unowocześnić sposób pobierania unitów (jednostek włosa). Wyeliminowała główną wadę klasycznej techniki STRIP, czyli bliznę powstałą po wycięciu paska skóry. FUE stopniowo ewoluowała, by przybrać obecną formę zabiegu o wiele szybszego niż klasyczna transplantacja, o mniejszej inwazyjności i niewielkich, szybko gojących się śladach po pobieraniu włosów. Te zalety są zasługą wykorzystywanego przy operacji urządzenia S.A.F.E.R.
Nowa metoda przeszczepu włosów
System S.A.F.E.R. Neograft (Suction Assisted Follicular Extraction and Reimplantation) znacząco unowocześnił transplantację włosów sposobem FUE. Umożliwia małoinwazyjne pobranie pojedynczych unitów z miejsca biorczego, wykorzystując przy tym podciśnienie zasysające włosy do specjalnej tuby. Technika nosi nazwę „no touch” i dzięki niej ingerencja w skórę ma miejsce tylko do głębokości 1 mm (przez zastosowanie „ostrego puncha”). Czas trwania przeszczepu włosów ulega skróceniu, gdyż pozyskane unity są implantowane w miejsca biorcze tą samą techniką, która posłużyła do ich pobrania – pod ciśnieniem.
NeoGraft – o czym trzeba pamiętać?
Urządzenie zostało wyprodukowane przez francuską firmę Medicamat, natomiast w USA jest promowane pod marką NeoGraft. Może być stosowane w przypadku łysienia androgennego (męskiego) oraz łysienia u kobiet. Główną korzyścią dla lekarza posługującego się systemem S.A.F.E.R. jest skrócenie czasu operacji o 50%-60% w stosunku do klasycznej metody oraz pozyskanie 100% nieuszkodzonych unitów. Do zalet zalicza się także mała inwazyjność urządzenia, umożliwiająca wykorzystywanie go przy niewielkich zabiegach korekcyjnych typu korekta brwi.
Trzeba mieć na uwadze to, iż zabiegi przeszczepiania włosów przy użyciu systemu S.A.F.E.R. powinien przeprowadzać doświadczony lekarz, umiejący precyzyjnie operować urządzeniem. Transplanty zasysane do tuby są poddawane działaniu suchego powietrza – ssanie stosowane w aparacie często powoduje uszkodzenie tkanek w dolnej części mieszka włosowego, co przyczynia się do jego zniszczenia. Z tego powodu niezwykle istotne jest, by zabieg wykonywał prawdziwy profesjonalista, który wyeliminuje ryzyko uszkodzenia do absolutnego minimum.
Czy przeszczepiacie też Państwo brodę?
Ja mam takie pytanie. Co się dzieje z miejscami poboru włosów? W tym miejscach wyrastają ponownie włosy, czy te miejsca pozostają już bez włosów?
Rosnie Ci w tym miejscu duzy ... :-))
ja bym pewnie nigdy nie zdecydiował sie na inny rodzaj transplantacji, jestem dość mało odprony na ból i sam widok narzędzi spowodowałby pewnie utrate przytomnosci. a tak przeszczepili mi SAFEREM i od tamtej pory przekonałem sie, że to żadna ujma na honorze, jesli facet wybierze sie do kliniki medycyny estetycznej....
Komentarz dot urządzenia SAFER: mieszki włosowe przebywają w zbiorniku na pobrany materiał (w otoczeniu suchego powietrza) przez około 15-290 minut. Później są segregowane i leżą na wilgotnych gazikach czekając na implantację. Zagrożenie wyschnięciem jest więc niewielkie. Jednocześnie zaznaczyć trzeba, że zastosowana technika pobierania i implantacji za pomocą podciśnienia sprawia, że ZBĘDNE staje się JAKIEKOLWIEK operowanie mieszkiem włosowym szczypcami - nie ma np. potrzeby wyciągania mieszka pęsetą - co z pewnością jest bardziej inwazyjne i groźne od kilkunastominutowego przebywania w suchym otoczeniu!